Kalwaryjskie Odnawialne Źródła Energii na liście rezerwowej

Pomimo, iż 18 marca 2019 r. wniosek Andrychowskiej Energii Beskidu, w której uczestniczy gmina Kalwaria Zebrzydowska, zokończył się wszystkie oceny pozytywnie, to grupa ponad stu mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska, która podpisała umowę na dofinansowanie zakupu i montażu OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) nadal pozostaje bez pieniędzy na jego realizację. 

Pomimo, iż 18 marca 2019 r. wniosek Andrychowskiej Energii Beskidu, w której uczestniczy Gmina Kalwaria Zebrzydowska, przeszedł wszystkie oceny pozytywnie, to grupa ponad stu mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska, która podpisała umowę na dofinansowanie zakupu i montażu OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) nadal pozostaje bez pieniędzy na jego realizację. 

Jak dowiadujemy się od Dawida Herbuta, 18 marca wszystkie oceny wniosku na na dofinansowanie zakupu i montażu OZE zakończyły się wynikiem pozytywnym. Niestety nie oznacza to jednak uruchomienia środków na jego realizację, gdyż jak czytamy w piśmie przesłanym Panu Dawidowi: „Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych w Gminach Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska i Stryszów na liście rezerwowej projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania na pozycji zgodnej z uzyskaną liczbą punktów. W chwili obecnej na liście rezerwowej znajduje się 11 projektów na łączną oczekiwaną kwotę dofinansowania z EFRR wynoszącą 81.582.610,68 zł.

 

W piśmie nie ma niestety podanego miejsca, które otrzymał projekt na liście rezerwowej, ale jeśli tylko zdobędziemy dodatkowe informacje, niezwłocznie o tym poinformujemy. 

Ostatnio o reperkusjach z OZE pisaliśmy w artykule: W projekcie budżetu brakuje milionów na fotowoltaikę dla budynków użyteczności publicznej.

fot. Craig Elliot

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x