Kalwaryjscy policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa z przekręconym licznikiem

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że licznik samochodu pokazuje o ponad 14 tys. km mniej niż w czasie ostatniego badania technicznego. W myśl znowelizowanego na początku 2020 roku prawa, zmiany wskazań drogomierza są kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

Wczoraj (26 września br.), policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, na ul. Krakowskiej skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Stan licznika nie zgadzał się z wpisem, który widniał w ostatnim zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu, na którym przebieg był o 14 768 km większy. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

tekst KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
27 września 2022 17:09

Czy tresc artykułu nie jest cytatem ze strony Małopolskiej Policji?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x