Kalwaria przygotowała kolorowankę dla najmłodszych

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wydał kolorowankę „Dwa zamki”. Jest to pierwsza książeczka będąca kolorowanką z serii „Poznaj historię swojej Małej Ojczyzny”. Zadbano także o kredki. Kolorowanki wraz z nowym rokiem szkolnym trafią do najmłodszych. 

Książeczka składa się z 6 kolorowanek, które są wzbogacone opowieściami starego wędrowca jakie z uwagą słuchał mały chłopiec. Opowieść nawiązuje do dnia kalwaryjskiego odpustu, gdy Sanktuarium Kalwaryjskie wypełniało się pielgrzymami. Wędrowiec opowiada o Bursztynowym Szlaku, rodzie herbu Radwan i Włodkowej, starzec opowiada także o zamku w Barwałdzie i Lankoronie. W słowniczku na ostatniej stronie są tłumaczone dokładniej hasła związane z treścią książeczki, a zarazem poszerzające wiedzę o „małej ojczyźnie”.

Publikacje mają za zadanie poznawanie przez dzieci historii kalwaryjskiej ziemi oraz geograficznej lokalizacji okolicy.

Rysowanie, w przeciwieństwie do przeglądania internetu uruchamia u dziecka lewą półkule mózgową odpowiedzialną za kreatywność i wyobraźnie. Dziecko rysując uruchamia wyobraźnie ale też zadaje dużo pytań co ma wielki sens dydaktyczny. Czytając to wydawnictwo dziecko poszerza zakres słownictwa i wiedzy historycznej.

Tekst przygotowała Bożena Zapart, która ma duże, wydawnicze doświadczenie i znajomość filologiczną. Ilustracje przygotował Piotr Bielecki, publikacja powstała z pomysłu Piotra Moskały i Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Nowa kolorowanka ukaże się z początkiem 2023r. będzie opowiadała o Mikołaju Zebrzydowskim i fundacji Klasztoru i dróżek. Natomiast w kolejnym wydaniu poznamy historię związaną ze stolarstwem i rzemiosłem kalwaryjskim. Plan wydawniczy był konsultowany na Akademią Pedagogiczną w Krakowie, gdzie zyskał duże uznanie.

Kolorowankę wraz z kredkami można otrzymać w Urzędzie Miasta p. 12

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x