Kalwaria otrzymała 2,3 mln zł z prawie 19 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu wadowickiego!

Dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało 11 wniosków przygotowanych przez samorządy z powiatu wadowickiego na łączną kwotę 18 835 210,80 zł.

Dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało 11 wniosków przygotowanych przez samorządy z powiatu wadowickiego na łączną kwotę 18 835 210,80 zł.

Mimo bardzo trudnego roku po raz kolejny nasze lokalne samorządy otrzymują potężne wsparcie finansowe, tym razem na projekty drogowe, by stale poprawiać komfort podróżujących. Te bardzo wysokie kwoty dofinansowań świadczą o tym, że polski rząd stawia na bezpieczeństwo, a nasi samorządowcy skutecznie potrafią zawalczyć o środki zewnętrzne. Ta współpraca jest widoczna jak nigdy wcześniej! – mówi Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

Dofinansowanie przyznano Powiatowi Wadowickiemu w kwocie 7 969 706 zł na przebudowę bardzo zniszczonej drogi powiatowej Kalwaria Zebrzydowska-Brzeźnica na terenie miejscowości Zebrzydowice, Stanisław Dolny, Marcyporęba, Brzezinka i Brzeźnica. Powiat Wadowicki otrzymał również dotację na rozbudowę drogi powiatowej w Rzykach (gmina Andrychów) w wysokości 1 156 826 zł.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała łącznie 2 314 974 zł rządowej dotacji na dwa projekty:

  • przebudowę drogi gminnej „Wały” w Przytkowicach (1 710 689 zł)
  • przebudowę drogi gminnej „Czerna” w Zebrzydowicach i Stanisławiu Dolnym (604 285 zł).

Z wysokiego dofinansowania może cieszyć się również mucharski samorząd, który na przebudowę drogi gminnej w Mucharzu otrzymał 1 256 574 zł.

W gminie Spytkowice przebudowane zostaną dwie ulice w miejscowości Ryczów za łączną kwotę 1 583 256,80 zł. Będzie to ulica Szkolna i Brzozowa. Gmina Stryszów na remonty dwóch dróg gminnych Zakrzów Chodnik i Dąbrówka-Stryszów Zalesie otrzymała 632 465 zł, a gmina Wieprz przebuduje ulicę Sosnową w Nidku z pomocą rządowego wsparcia w kwocie 766 163 zł.

Natomiast w gminie Wadowice wybudują zupełnie nową drogę, czyli przedłużenie ulicy Spółdzielców w stronę Alei Matki Bożej Fatimskiej i ulicy Poprzecznej wraz z rondem na tym skrzyżowaniu. Wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego wyniesie w tym przypadku 3 155 246 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

fot. główne – Przytkowice ul. Wały – fot. Google Maps

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x