Uroczystości upamiętniające 74. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego - Kalwaria Zebrzydowska 31 lipca 2018 r. - fot. A. Famielec

Kalwaria oddała hołd Powstańcom Warszawskim

Kalwaria oddala cześć Powstańcom Warszawskim. Na terenie Klasztoru pod tablicą upamiętniającą Mord Katyński, złożono wczoraj wieczorem wiązanki kwiatów i znicze w hołdzie Uczestnikom i Ofiarom Powstania Warszawskiego. Kwiaty swoim Towarzyszom Broni złożył między innymi Jacek Plater, uczestnik Powstania Warszawskiego, członek szarych szeregów i poczty harcerskiej.

Kalwaria oddała cześć Powstańcom Warszawskim. Na terenie Klasztoru pod tablicą upamiętniającą Mord Katyński, złożono wczoraj wieczorem wiązanki kwiatów i znicze w hołdzie Uczestnikom i Ofiarom Powstania Warszawskiego. Kwiaty swoim Towarzyszom Broni złożył między innymi Jacek Plater, uczestnik Powstania Warszawskiego, członek szarych szeregów i poczty harcerskiej.

Pod tablicą złożyli także kwiaty i znicze lokalni działacze społeczni i politycy. Wartę honorową pełnili członkowie jednostki „Strzelcy Rzeczpospolitej”. Po uroczystościach, w kilku prostych słowach p. Jacek Plater wyraził nadzieję, że obecnie młodzież nie będzie musiała więcej walczyć w obronie Ojczyzny i będzie mogła w spokoju uczyć się, pracować i żyć. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do Bazyliki pw. Matki Bożej Anielskiej, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Uczestników i Ofiar Powstania Warszawskiego (mszę św. zamówili członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości). Po zakończonej Eucharystii udano się na spotkanie, gdzie p. Jacek Plater opowiadał o przebiegu Powstania Warszawskiego i późniejszych losach swoich i swojej rodziny. W spotkaniu uczestniczyła także przybywająca w Kalwarii Zebrzydowskiej Senator RP Dorota Czudowska.

Kalwaria Zebrzydowska upamiętni także dzisiaj Powstańców Warszawskich. O godzinie 17-stej zawyją syreny. Przystańmy wówczas na chwilę i oddajmy cześć bohaterom.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x