Już po raz trzeci pociąg retro zagości w Kalwarii Zebrzydowskiej

W niedzielę 9 września wszystkich miłośników kolei czeka niesamowita atrakcja. Na torach linii kolejowej 117 zagości pociąg retro, który będzie kursował pomiędzy stacjami Kalwaria Zebrzydowska-Lanckora – Wadowice.

W niedzielę 9 września wszystkich miłośników kolei czeka niesamowita atrakcja. Na torach linii kolejowej 117 zagości pociąg retro, który będzie kursował pomiędzy stacjami Kalwaria Zebrzydowska-Lanckora – Wadowice.

 

9 września 2018 – Papieskim szlakiem do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

9 września 2018 roku turystyczny skład przejedzie Kolejowym Szlakiem Papieskim. Z myślą o turystach i mieszkańcach odbędą się aż 4 kursy pociągu retro. Pociąg na parę wyruszy rano z Chabówki, by o godzinie 11:01 wjechać na stację Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Na pasażerów czekać będą liczne atrakcje – będzie to m.in. piknik militarny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości połączony z prezentacją Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z kolei w Wadowicach zaplanowano ciekawy program aktywizujący obejmujący zwiedzanie papieskiego miasta oraz udział w imprezie miejskiej pod hasłem „Septemberfest”.

Skład pociągu zestawiony będzie z historycznego, w pełni sprawnego parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 1920-1963.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe w tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Będzie można wybrać się na nostalgiczną przejażdżkę, otrzymać upominki od partnerów projektu oraz zwiedzić lokomotywę i wagony od środka. Zaplanowano też występy zespołu artystycznego oraz konkursy z nagrodami.

Rozkład jazdy pociągów specjalnych w dniu 9 września (niedziela):

Pociąg nr 1 Chabówka odjazd 9:03 Kalwaria Zebrzydowska przyjazd 11:01 – odjazd 12:01 Wadowice przyjazd 12:27
Pociąg nr 2 Wadowice odjazd 13:12, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona przyjazd 13:39
Pociąg nr 3 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona odjazd 13:59, Wadowice przyjazd 14:26
Pociąg nr 4 Wadowice odjazd  14:56, Kalwaria przyjazd 15:23, odjazd 15:43, Chabówka przyjazd 17:57

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x