Już niedługo rozpocznie się remont drogi w Przytkowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na drodze wojewódzkiej DW 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska

Jak już pisaliśmy niedawno, dzięki staraniom Radnego Wojewódzkiego Filipa Kaczyńskiego najbardziej zniszczone fragmenty drogi wojewódzkiej DW 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska w Przytkowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej zostaną wyremontowane. Dodatkowo w miejscowości Przytkowice powstanie chodnik przy części drogi wojewódzkiej.

W dniu dzisiejszym (26 lutego 2019 r.) miałem przyjemność uczestniczyć w wizji lokalnej planowanych do remontu odcinków drogi wojewódzkiej DW 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska. W wizji uczestniczyli Radny Wojewódzki Filip Kaczyński i Radny Rady Miasta Marcin Zadora. Podczas wizji lokalnej rozmawiano zarówno o bieżących planach remontowych na rok 2019, jak i o potrzebach jakie stoją przed gminą Kalwaria Zebrzydowska w latach przyszłych. W wizji lokalnej szczególnie przyjrzano się wymienionym w piśmie z 8 lutego br. do Wicemarszałka Województwa Małopolskiego pana Łukasza Smółki fragmentom drogi DW 953 w Przytkowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej. O pilny remont najbardziej zniszczonych fragmentów drogi w wymienionym piśmie, zwrócili się Radni Radni Miejskiej: Piotr Janusiewicz, Marcin Zadora, Jarosław Lenik, Wiesław Rudecki i Robert Rudecki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pismo to zostało pozytywnie zaopiniowane.

Jest to ważna i potrzebna inwestycja, szczególnie, że ruch na tym odcinku jest spory, a wymienione fragmenty drogi lata świetności mają już za sobą. Warto pamiętać,  że właśnie do tej drogi (DW 953) planowany jest zjazd z mającej powstać w niedługich latach Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca gminy Kalwaria Zebrzydowska z Zarządem Województwa Małopolskiego, ze szczególnym wsparciem od Radnego Wojewódzkiego Filipa Kaczyńskiego, będzie nadal bardzo owocna.

Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jedrek
jedrek
27 lutego 2019 00:26

Radny Zadora to tak łazi środkiem drogi jak ta krowa z konwentu? Auta musiały hamować, bo wielmożny księże pozował do zdjęcia.

Ania
Ania
27 lutego 2019 07:39

Super że dołączyliście zdjęcia do artykułu bo nigdy bym nie zauważył takich dziur.

Justyna
Justyna
27 lutego 2019 10:58

Zapytam skromnie – co z tym najbardziej niebezpiecznym dla ruchu pieszych odcinkiem drogi w mianowicie tuż za granicą miasta Kalwaria i wjeździe w Zebrzydowice, za torami kolejowymi – Panie Radny Zadora – jeśli już Pan widzi problemy sołeckie to proszę zobaczyć i dostrzec problem na tym wspomnianym przeze mnie odcinku drogi. Przypomnę że na tym odcinku doszło do wielu nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem pieszych. Znowu powtórzę mniej „lansu” i polityki – więcej pracy na terenie z którego jest Pana mandat.

Ireneusz Kowalczyk - sołtys Zebrzydowic
Ireneusz Kowalczyk - sołtys Zebrzydowic
Reply to  Justyna
27 lutego 2019 19:02

Radnym jest się gminy a nie miejscowości, więc fakt że Radny Zadora interesuje się całą gminą jest naturalny i godny pochwały. Co do wspomnianego przez Panią odcinka to jest opracowywany projekt budowy chodnika, finansowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dzięki zgłoszeniu Radnego Marcina Ożoga i sprawnie prowadzonej kampanii informacyjnej co do głosowania na ten właśnie projekt. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę będziemy czynić wszelkie starania by zrealizować to zadanie. Jest wiele spraw które w tym temacie jest robionych ale nie mam zwyczaju chwalić dnia przed zachodem słońca. Np jutro tj. 28 luty będę wspólnie z aktywem Przytkowic , Kalwarii ,… Czytaj więcej »

4
0
Would love your thoughts, please comment.x