Jutro pojedziesz pociągiem za jedyne 1 zł

Nieważne czy przejedziesz parę stacji czy będziesz jeździł po Małopolsce cały dzień – 22 września za bilet kolejowy kupiony przez aplikację iMKA zapłacisz tylko 1 zł. Tak Województwo Małopolskie we współpracy z Kolejami Małopolskimi i Polregio dołączają do Dnia bez samochodu. Skorzystają także rowerzyści – bo w tym dniu za wspomnianą złotówkę będzie można przewieźć także rower.

 
Nieważne czy przejedziesz parę stacji czy będziesz jeździł po Małopolsce cały dzień – 22 września za bilet kolejowy kupiony przez aplikację iMKA zapłacisz tylko 1 zł. Tak Województwo Małopolskie we współpracy z Kolejami Małopolskimi i Polregio dołączają do Dnia bez samochodu. Skorzystają także rowerzyści – bo w tym dniu za wspomnianą złotówkę będzie można przewieźć także rower.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ang. European Mobility Week). Do akcji włączyło się w całej Europie ponad 2600 miast, organizowane jest ponad 640 różnego rodzaju akcji. Wśród nich, po raz drugi, jest również inicjatywa Małopolski, która w swojej aplikacji iMKA – czyli mobilnej wersji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej – wprowadza specjalny bilet za 1 zł.

W Małopolsce od lat inwestujemy w rozwiązania, które sprawiają, że transport publiczny jest coraz atrakcyjniejszy dla naszych mieszkańców i gości. Kupujemy nowoczesne pociągi, przekazujemy unijne dotacje na ekologiczne autobusy i tramwaje, uruchomiliśmy autobusowe linie dowozowe i ciągle rozwijamy Małopolską Kartę Aglomeracyjną. W tym roku dołączamy się do Dnia bez samochodu, promując nie tylko naszą iMKA, ale też jazdę na rowerze

– mówi marszałek Jacek Krupa, zachęcając, by w najbliższą sobotę wybrać się pociągiem z rowerem – Polecam szczególnie wycieczkę do miejsc, gdzie znajdują się nasze trasy VeloMałopolska. Dojazd pociągiem i przesiadka na dwa kółka to naprawdę fajny sposób na rodzinną sobotę – kończy.

Jak zdobyć bilet za 1 zł? Trzeba mieć zainstalowaną bezpłatną aplikację iMKA, gdzie 22 września pojawi się możliwość zakupu tego specjalnego biletu. Co ważne, obowiązuje on przez cały dzień w granicach administracyjnych Województwa Małopolskiego, można więc podróżować na nim kilka razy. Ofertą specjalną objęte są również autobusowe linie dowozowe (ALD), które działają na terenie gmin: Wieliczka, Świątniki Górne lub Gdów.

Co jeżeli nie posiadasz jeszcze aplikacji? Nic straconego, wystarczy pobrać ją na dowolną platformę mobilną, następnie dokonać szybkiej rejestracji i zakupić bilet „Dzień bez samochodu” dostępny w zakładce „Wydarzenia”.

Więcej o aplikacji iMKA można znaleźć tu: www.mka.malopolska.pl

Przypomnijmy, że Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ang. European Mobility Week) odbywa się co roku w dniach 16-22 września. Kampania, zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską, promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny. Wszystko po to, by poprawić sytuację transportową, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz jakość powietrza w miastach i gminach. Kulminacyjnym punktem jest punktem jest orgaznizowany 22 września „Dzień bez samochodu”. W tym roku kampania odbywa się pod hasłem „Multimodalność”, którego sloganem jest „Przesiadaj się i jedź”.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x