Janko Muzykant – historia prawdziwa

Od ponad trzech miesięcy Wysoka rozbrzmiewa dźwiękami muzyki. Stało się tak za przyczyną projektu zatytułowanego „Janko Muzykant – historia prawdziwa”, który zainicjowała nieformalna grupa Wysoczanie wraz z patronem OSP w Wysokiej. Celem projektu było danie możliwości nauki na instrumencie wszystkim tym, którzy po cichu o tym marzyli, jednak z wielu powodów marzeń zrealizować nie mogli oraz tym, którzy naukę przed laty porzucili.

Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże i od lipca 17 osób w różnym wieku rozpoczęło muzyczną przygodę. Największym powodzeniem cieszyły się instrumenty dęte drewniane i blaszane: trąbka, saksofon, waltornia, klarnet i flet. Jeden z uczestników uczył się grać na perkusji, a dwóch podjęło próbę gry na gitarze. Wydawać by się mogło, że najpoważniejszą przeszkodą w realizacji tego projektu będą instrumenty – okazało się jednak, że w Wysokiej instrumentów nie brakowało. Mieszkańcy wsi, którzy takowe posiadali, chętnie podzielili się nimi z muzykami. Oczywiste jest, że w ciągu trzech miesięcy nie da się nauczyć gry na instrumencie, ale wiadomo też, że jeżeli ktoś złapie bakcyla muzykowania, to trudno będzie mu się z nim rozstać.

Efektów pracy nauczycieli i uczniów będzie można posłuchać na koncercie, który uczestnicy projektu przygotowali dla lokalnej społeczności, a który odbędzie się 15 października 2023 r. o godzinie 16.00 w Auli kościoła parafialnego w Wysokiej.

„Janko Muzykant – historia prawdziwa” to projekt realizowany przez nieformalną grupę Wysoczanie w ramach dotacji z programu wspierającego mieszkańców województwa małopolskiego Małopolska Lokalnie.

Zapraszamy

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x