Jak Ormanty na zaproszenie do debaty diamentowym tuszem napisane czekał

Jak większości mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska wiadomo, na trzeci dzień po zakończeniu I tury wyborów samorządowych, Dawid Herbut zaproponował debatę pozostałym na placu boju kandydatom, czyli Augustynowi Ormantemu i Tadeuszowi Steli. Tadeusz Stela odpowiedział w ciągu kilku godzin na zaproszenie do debaty napisane na facebooku, zaś obecnemu burmistrzowi zostało ono przekazane i na odpowiedź musieliśmy czekać do piątku, do godziny 16:00 (mimo, że w południe już wiedziałem że ona będzie). Najlepiej przedstawi jednak całość wydarzeń Pan Dawid Herbut, który opisał uniki Ormantego na facebooku.

Post z dnia 30 października 2018 roku, opublikowany około godz. 20:00:

„Już wiadomo, że debaty pomiędzy kandydatami:
Augustynem Ormantym i Tadeusz Stela – NIE BĘDZIE !!!

Dlaczego i z czyjej winy?
Pozostawiam Wam ocenę faktów związanych z jej organizacją.

Trzy dni po wyborach ( środa ) już, jako zwykły mieszkaniec-wyborca , na swoim profilu fb zaproponowałem debatę kandydatów na burmistrza, chcąc pomóc w podjęciu decyzji przed drugą turą, tym, którzy oddali na mnie swój głos.

Na drugi dzień od propozycji (czwartek), jako pierwszy chęć wzięcia udziału w debacie wyraził Tadeusz Stela sugerując, aby debatę poprowadziły media spoza gminy. 
W godzinach popołudniowych Tomasz Baluś poinformował, że przekazał moją propozycję debaty burmistrzowi Ormantemu, a Ten oświadczył, że nie jest jej przeciwny jednak w dniu jutrzejszym przekaże swoje uwagi, co do jej organizacji.
Tego samego dnia chęć poprowadzenia debaty wyraził jeden z dziennikarzy Krzysztof Sitko z pressmania.pl – reprezentujący media nie związane naszą gminą.

W piątek na moim profilu zostało wklejone oświadczenie Augustyna Ormantego, które jednocześnie zostało opublikowane na jego stronie internetowej przedstawiające trzy warunki, jakie należało spełnić, aby debata się mogła odbyć.

W tym celu na potrzeby przeprowadzenia debaty udało mi się zarezerwować na trzy dni ( poniedziałek, wtorek, środę) salę bankietową w Hotel Tatarscy – tutaj pragnę serdecznie podziękować właścicielom.

Najciężej było spełnić warunek Augustyna Ormantego, aby organizacją i prowadzeniem debaty zajęli się dziennikarze Radio Kraków.

W sobotę udało mi się i ten warunek spełnić. Przekazałem dziennikarzowi Radia Kraków dane kontaktowe ( tel. kom.) do obojga kandydatów.

W dniu wczorajszym w godzinach dopołudniowych uzyskałem informację, że dziennikarzowi w sobotę udało się nawiązać kontakt jedynie z kandydatem Stelą natomiast komórka burmistrza Ormantego nie została odebrana, ani nie oddzwonił. Faktyczny kontakt nastąpił w poniedziałek rano jednak burmistrz odesłał dziennikarza do swojego sztabowca, z który stwierdził, że nie jest decyzyjny i odesłał do burmistrza.

Dzisiaj rano ponownie dziennikarz nawiązał kontakt z Augustnem Ormantym, który oświadczył, że nie otrzymał oficjalnego zaproszenia, że takie powinno zostać wysłane z tygodniowym wyprzedzeniem i że dzień jutrzejszy ( środę ) ma całkowicie zajętą.

Starałem się jak mogłem, aby mieszkańcy mieli możliwość osobistego poznania deklaracji składanych przez kandydatów w czasie debaty.

Niestety mimo pięknej deklaracji, jaką możemy przeczytać na stronie burmistrza Ormantego cyt. „zawsze byłem zwolennikiem bezpośredniego kontaktu z wyborcami” – nie znalazł on dla nas wyborców i swojego kontrkandydata tej jednej godziny czasu na bezpośredni kontakt.

Swój wpis pragnę zakończyć słowami Augustyna Ormantego cyt. „żałuję też ogromnie, że tego rodzaju debata publiczna nie odbyła się przed” i dodam od siebie II turą wyborów.

ps. starałem się być jak najbardziej obiektywny dokonując tego wpisu i mam nadzieję, że piękne zwroty i obietnice jakie składają w ulotkach kandydaci, nie okażą się po wyborach pustymi nic nie wartymi frazesami, a Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie się rozwijała.”

 

Nie pomogły ani artykuły sponsorowane na facebooku, gdzie tłustymi literami jest napisane, że Ormanty proponuje debatę w Radio Kraków. Nie pomogły uniki. Internauci są bezlitośni w opisywaniu burmistrza:

„Macie swojego burmistrza O, to było pewne ze nie weźmie udziału, zastanówcie się ludzie na kogo chcecie głosować 😉 WSTYD PANIE ORMANTY, może powinien jeszcze goniec na złotym koniu przynieść zaproszenie do gabinetu burmistrza zapisane jakimś diamentowym tuszem 😂😂”

” Ciekawe? Pierwsze p. Ormanty zgodził się na debatę, postawił swoje warunki a kiedy zostały spełnione jego wszystkie wymagania to domaga się jeszcze zaproszenia? Chyba troszkę przesadził, to znaczy że ma100% pewność iż wygra II turę, a Tu może być niespodzianka 🤔🙄 nieładnie tak lekceważyć mieszkańców.🤨👎”

„trzymamy sie krzesła i nie zrobimy nic.co mogloby nas od niego oderwac.. to głowna cecha starych. urzedasow. Kalwaria potrzebuje zmian i nowych ludzi..Nie mam pojecia jak zagłosuje to mocni tradycyjne srodowisko..ale jestem pewna.ze nastepnym razem musi byc inaczej..Tak wiec dobrze.ze Pan soróbowal..zal ze nie wszedl Pan do Rady..ale kazda proba cos uczy…wierze.ze to sie przyda w przyszlisci..sasiedzie..pozdrawiamy..☺”

Oczywiście odezwały się głosy, że były kandydat (w domyśle Pan Dawid) nie powinien zadawać trudnych pytań. A trudne pytania powinny zadawać tylko niezależni dziennikarze, ale komentarze zostały usunięte w nocy, więc dokładnie wypowiedzi ludzi wspierający obecnego burmistrza nie przytoczymy. Ormantego w dobie internetu nie da się obronić. Skoro nie radzi sobie z debatą, z mieszkańcami, z telefonami (bo 2 dni nie odbierać telefonu…), to może warto iść na emeryturę, wcześniejszą, bo wcześniejszą, ale ten rok, to można z tak wybitnym dorobkiem naukowym, powykładać na jakiejś uczelni…

Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kitka
Kitka
31 października 2018 10:48

Ciekawe dlaczego Herbut nie zaproponował debaty przed pierwszą turą wyborów. Przecież wtedy On był kandydatem i debata dałaby Mu możliwość wypowiedzenia jawnie swoich poglądów. Widocznie debata przed pierwszą turą i dla Herbuta była niewygodna skoro nie zaproponował jej jako kandydat, a przecież mógł.

Załóżmy, że wygra Stela. Co wtedy zrobi Janusiewicz? Czy zrzeknie się mandatu radnego? Myślę, że byłoby to bardzo taktowne ponieważ Janusiewicz jest mężem siostry Steli.

Marek
Marek
31 października 2018 11:26

Na górze smog, na dole bagno – ot i Kalwaria w całej krasie.

młodakalwaria
młodakalwaria
31 października 2018 11:59

My -MŁODZIEŻ GMINY KALWARIA żądamy odpowiedzi na pytania dla Nas ważne…

1.Dlaczego Nasza Kalwaria milczy na temat debaty?
2.Dlaczego Cedron News który był takim zaciekłym przeciwnikiem popiera pana Ormantego?
3.Dlaczego Cedron News milczy na temat debaty?
4.Kto stoi za Cedron news?
5.Dlaczego pan Augustyn Ormanty wygra?
6.Czy burmistrzowi p Augustynowi Ormantemu,będzie chciało się coś robić, bo ma ostaniom kadencje podczas której nie musi sie wysilać?
7.Czy posiadanie portalu i praca w urzędzie to etyczne zachowanie dziennikarskie?
8.Co ze skateparkiem?

My młodzież boimy się szykanowania ze strony władzy, partii, osób zaangażowanych w rozgrywki polityczne dlatego piszemy anonimowo.

Marek
Marek
Reply to  młodakalwaria
31 października 2018 17:44

Starsza młodzież z kolei wie, że żaden portalik kalwaryjski nie może się poszczycić bezstronnością, każdy kogoś popiera i forsuje.
NK Ormantego, wszak Baluś u niego na garnuszku i nie wypada inaczej, KW24 Stelę itd.
Obu panom najlepiej wychodzi wspólne darcie kotów, ofertę mają właściwie żadną, odrealnioną i bez konkretów – typowa kiełbacha wyborcza i jedyna faktyczna różnica jest taka, że p. Stela nie jest p. Ormantym. Tyle i tylko tyle.
O obu wiadomo z kim trzymają lub nie, o obu tez wiadomo, że władzy z góry się lękają.
Czarno to widzę, niczym wybór między dżuma i cholerą.

wally
wally
Reply to  młodakalwaria
31 października 2018 20:13

co do 8 – zapytajcie czy to nie Stela zabrał pieniądze z budżetu przeznaczone na wasz skatepark, gdy by nie to, dawno byłby w użyciu !

Nikate
Nikate
31 października 2018 14:34

Czasu na debatę nie ma bo trzeba trzy msze św dziennie w godzinach pracy zaliczyć…

Kotek
Kotek
Reply to  Nikate
31 października 2018 14:40

Przykre że przekonania religijne stają się elementem drwin.

Nikate
Nikate
Reply to  Kotek
2 listopada 2018 17:33

Absolutnie nie przekonania religijne a praktykowanie ich w czasie kiedy powinno się być do dyspozycji mieszkańców!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x