Jak efektywnie schudnąć – zasady właściwej diety

Internet i prasa kolorowa proponują Ci wiele pomysłów na efektywne i skuteczne odchudzanie. Wiele z nich kusi zapowiedzią szybkiego spadku masy ciała. Ale sama utrata kilogramów to dopiero połowa sukcesu. Drugą stanowi utrzymanie prawidłowej wagi. Zastanawiasz się, jak efektywnie schudnąć? Poznaj najważniejsze zasady właściwej i skutecznej diety.

Internet i prasa kolorowa proponują Ci wiele pomysłów na efektywne i skuteczne odchudzanie. Wiele z nich kusi zapowiedzią szybkiego spadku masy ciała. Ale sama utrata kilogramów to dopiero połowa sukcesu. Drugą stanowi utrzymanie prawidłowej wagi. Zastanawiasz się, jak efektywnie schudnąć? Poznaj najważniejsze zasady właściwej i skutecznej diety.

1. Dieta to nie głodówka 

Stawianie znaku równości między odchudzaniem i głodówką to poważny błąd. Dlaczego? Stosowanie głodówek lub drakońskie ograniczanie posiłków nie pozwala na efektywne odchudzanie, ponieważ spadek masy ciała, jaki wywołuje odcięcie od jedzenia to tylko częściowo wynik redukcji tkanki tłuszczowej. W niemal równej mierze jest on wynikiem odwodnienia – wyjaśnia Natalia Grabińska, dietetyk Naturhouse i ostrzega – Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ osłabia organizm i naraża nas na zaburzenia metabolizmu. W rezultacie dalsze próby odchudzania kończą się fiaskiem, a po zakończeniu głodówki waga zwykle powraca z naddatkiem.

2. Poradź się dietetyka

Odpowiedzi na pytanie „jak efektywnie schudnąć?” nie warto szukać na własną rękę. Zamiast stosować metodę prób i błędów, których konsekwencje mogą poważnie odbić się na Twoim zdrowiu, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Każda dieta na odchudzanie, niezależnie od zamierzonego celu jej stosowania, powinna być odpowiednio zbilansowana – podpowiada dietetyk – Dzięki temu w jej trakcie nie dokucza nam głód, co pozwala prowadzić aktywny tryb życia. W naszych planach żywieniowych stawiamy na proste i szybkie w przygotowaniu posiłki, co ułatwia podopiecznym przestrzeganie diety. Chociaż w trakcie odchudzania rezygnujemy z takich produktów spożywczych jak słone przekąski, gotowe słodycze, posiłki typu „instant” i fast food, to dzięki pełnowartościowej diecie, chęć sięgnięcia po nie maleje z każdym dniem – zapewnia specjalista.

3. Pij wodę

Niejednokrotnie równie poważnym problemem jak zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest usunięcie zatrzymanej w organizmie wody metabolicznej. Okazuje się, że aby pozbyć się tego problemu trzeba… pić wodę! Właściwe nawodnienie w ciągu dnia ułatwia zwolnienie wody, która jest zmagazynowana w komórkach. Ponadto, picie około 1,5-2 litrów niegazowanej wody ułatwia oczyszczanie z toksyn i redukuje cellulit.

4. Aktywność fizyczna jako wsparcie diety

Regularna aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści: to nie tylko efektywne spalanie kalorii, ale również sposób na ustabilizowanie metabolizmu, wzmocnienie organizmu i poprawę samopoczucia, co bezpośrednio przekłada się na efektywne odchudzanie, którego podstawą jest właściwa dieta. Już godzina aktywności fizycznej co drugi dzień przynosi widoczne rezultaty. Możesz zacząć od jazdy na rowerze, intensywnych spacerów, pływania, korzystania z siłowni lub zajęć grupowych. Wybierz coś, co będzie sprawiać Ci przyjemność.

5. Cierpliwości!

Wiele osób skarży się, że pierwsze dni/tygodnie przyniosły świetne efekty, ale dalej ich waga „stanęła” i wszystko idzie znacznie wolniej. Nie zniechęcaj się tym! To naturalne. Ci, którzy mają wysoki poziom tkanki tłuszczowej mogą początkowo chudnąć szybciej niż ci, którzy walczą z jej pozostałościami. Warto pamiętać, że według Światowej Organizacji Zdrowia bezpieczne odchudzanie pozwala na utratę wagi w przedziale 0,5-1 kg tygodniowo, co pomaga uniknąć efektu jo-jo.

Chcesz wiedzieć więcej na temat efektywnego odchudzania? Koniecznie zapisz się na darmową konsultację z dietetykiem Natalią Grabińską lub Katarzyną Słupską-Szafran! Dzięki ich wiedzy Twoje życie całkowicie się odmieni! Brakuje motywacji aby zawalczyć o swoje zdrowie? Z pomocą przychodzi Centrum Dietetyczne NR 1 w powiecie wadowickim – Naturhouse Wadowice! Z nami Twoja dieta w te jesienne dni będzie 100% sukcesem!

Naturhouse w Wadowicach skutecznie odchudza od 2010 roku a od prawie dwóch lat jest w nowej dogodniejszej lokalizacji. Doświadczenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych pozwala naszym ekspertom na fachową pomoc wszystkim osobom, które do nas przychodzą. Nasi dietetycy przyjmują nie tylko pacjentów z problemami wagowymi, ale tworzą również diety dla sportowców, osób z różnymi jednostkami chorobowymi (takimi jak np. choroba Hashimoto, niedoczynność tarczycy, Insulinooporność, IBS, itd…). Ponadto nasi dietetycy tj. Natalia Grabińska i Katarzyna Słupska – Szafran tworzą diety dla dzieci od 6 roku życia, oraz dla par starających się o potomstwo.

Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 (50m od starej placówki). Dla Państwa wygody jako jedyni w Wadowicach jesteśmy czynni od rana do wieczora. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu 736 093 908

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00 – 21:00
Wtorek: 8:00 – 21:00
Środa: 7:00 – 20:00
Czwartek: 7:00 – 21:00
Piątek: 6:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 13:00 (co drugi tydzień)

 

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych podopiecznych oraz organizujemy konkursy z fantastycznymi nagrodami:


Naturhouse Wadowice –
https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice

 

 

About Author

Reklama