II edycja „Małopolskiego Kolędowania” – koncert kolęd i pastorałek

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na drugą edycję „Małopolskiego kolędowania”. Koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek odbędzie się 27 grudnia 2023 roku, w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach o godz. 19.00.

Zbliża się wyczekiwany i wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia, który rozpoczyna trwający aż do początku lutego okres śpiewania kolęd i pastorałek. Ta wielowiekowa polska tradycja, wciąż pielęgnowana w naszych domach, rodzinach, grupach znajomych i przyjaciół, podtrzymywana jest także poprzez organizację wydarzeń artystycznych, podczas których prezentowane są najpiękniejsze utwory muzyczne powstałe właśnie z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

W czasie koncertu zaprezentowane zostaną najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu Marka Pawełka – krakowskiego artysty muzycznego, organisty, aranżera i pedagoga. Utwory te wykona orkiestra i chór krakowskiej filharmonii pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, a towarzyszyć im będą znakomici soliści: Emilia Pływacz – sopran, Anna Bober – alt, Tomasz Świerczek – tenor, Patryk Wyborski – bas.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x