Grasują oszuści – dziś oszukują na rynny!

Jak poinformowała nas jedna z czytelniczek, dziś odwiedzili ją oszuści budowlani, którzy proponują korzystny remont rynien za 300 zł. Później okazuje się, że 300 zł kosztują 2 metry rynny.

Na niebezpieczeństwo szczególnie narażone są oby samotne i starsze. W naszym regionie pojawili się „niby Węgrzy” poruszający się bordowym fordem combi, proponujący korzystny remont. Cena jest dobra i przystępna, bo całość prac 300 zł to niewiele. Niestety później trzeba płacić 300 zł za 2 metry rynien i zamiast fragmentu uszkodzenia, „budowlańcy” mogą wymienić o wiele więcej, w dodatku w sposób bardzo niefachowy. W ubiegłym roku grupa mężczyzn poruszających się białym busem we Wrocławiu w ten sposób „kasowała” za metr 150 zł. Warto przestrzec sąsiadów i rodzinę przed takimi praktykami, szczególnie osoby starsze.

Policja radzi, aby zawsze, gdy w grę wchodzą pieniądze za usługę, towar, czy jako forma pomocy finansowej, należy nie być zbyt ufnym wobec obcych osób. Szczególnie osoby starsze przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji powinny skontaktować się z kimś z rodziny. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie o przyjazd w dniu następnym i spisanie umowy określającej zakres prac oraz ich koszt.

Wszelkie oszustwa i próby wyłudzeń, należy także bezzwłocznie zgłaszać na Policję.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x