Gminne uroczystości 105. rocznicy odzyskania Niepodległości

Rozpoczęcie uroczystości planowane jest o godzinie 9:30 przed Urzędem Miasta, gdzie zebrać się będą delegacje i poczty sztandarowe. Następnie, o 9:45, wszyscy wyruszą w barwnym korowodzie do kościoła parafialnego. O godzinie 10:00 w kościele pw. Św. Józefa na Rynku odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po Mszy, delegacje złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą walczących i pomordowanych za Ojczyznę, umieszczoną przy kościele. Około 11:15 wszyscy zaproszeni będą mogli wziąć udział w pikniku patriotycznym na Rynku, który poprzedzi bezpłatny poczęstunek.

Piknik patriotyczny zaplanowano wzbogacić artystyczną częścią, przygotowaną przez różne organizacje społeczne: Zarząd Osiedla nr 1 w Kalwarii Zeb. (poczestunek), Wojska Obrony Terytorialnej (stoisko z uzbrojeniem), klasy mundurowe ZSiPO (pokaz musztry), OSP Kalwaria Zebrzydowska, Szkoła Muzyczna I stopnia (program artystyczny), Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zeb., Orkiestra Dęta OSP Przytkowice (koncert pieśni patriotycznych) oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zeb. (warsztaty kotylionów).

Kolejnym punktem obchodów będzie koncert w dn. 13 listopada, poniedziałek, o godzinie 17:00 w sali widowiskowej CKSiT przy ul. Niemczynowskiego 3. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zeb. przygotowali koncert niepodległościowy, który z pewnością dostarczy wzruszeń i podkreśli ważność tej wyjątkowej rocznicy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, budując razem atmosferę patriotyzmu i wspólnoty. Niech nasza obecność podkreśli szacunek dla bohaterów oraz pamięć o drodze, jaką przeszła Polska ku wolności.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x