Gmina Kalwaria zbiera zapotrzebowania na zakup preferencyjny węgla

W związku z rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe – Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystępuje do WSTĘPNEGO oszacowania zapotrzebowania na węgiel wśród mieszkańców.

Zgodnie z przyjętym przez Polski Rząd projektem ustawy regulującej dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego:

  • Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022r. poz. 1692 ze zm.).
  • Zakup preferencyjny jest możliwy jeżeli wnioskodawca nie nabył paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak będzie określona w rozporządzeniu.
  • Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy stosowny wniosek o zakup preferencyjny.
  • Maksymalna ilość paliwa stałego możliwa do zakupienia to 2 tony.

Wstępną deklarację należy złożyć do 25 października 2022 r. w pokoju nr 16 (drugie piętro) w budynku Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej lub przesłać na adres email: gk@kalwaria-zebrzydowska.pl, tel. 33 472 10 12.

Materiały

Wstępna deklaracja dotycząca zapotrzebowania gospodarstwa domowego na węgiel w ramach zakupu preferencyjnego zapotrzebowanie​_węgiel​_deklaracja.docx 0.02MB

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x