Gmina Kalwaria pomogła dostarczyć 985 ton węgla 710 gospodarstwom domowych ze swojego terenu

Do końca roku do UM w Kalwarii Zebrzydowskiej wpłynęło 1030 wniosków o zakup preferencyjny węgla. W wyniku czego 985 ton trafiło do 710 gospodarstw domowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. 

Zakupiony węgiel pochodzi z polskiej kopalni „JANINA” w Libiążu. Rozdystrybuowano węgiel w sortymencie: kostka, orzech, groszek II Jaret. Zakupione przez Samorząd paliwo stałe składowane jest na trzech składach węglowych na terenie naszej Gminy: w Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowicach i Leńczach. Cena węgla dystrybuowanego przez Gminę wynosi 1800 złotych za 1 tonę.

Do końca sezonu grzewczego, tj. do 30 kwietnia 2023 r. można uzyskać wsparcie poprzez zakup preferencyjny węgla na łącznym poziomie 3 ton, z możliwością podziału na okresy.

Podjęcie przez Burmistrza sporego wyzwania logistycznego dystrybucji węgla dla mieszkańców Gminy było trudnym i pełnym wyzwań zadaniem. Uważam że praca całego zespołu spełniła oczekiwania zarówno władz miasta jak i przede wszystkim mieszkańców dla których ta pomoc była skierowana. Chcę w tym miejscu podziękować także mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość dla naszej pracy – mówi Tadeusz Stela – Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej UM w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przypadku, gdy do 31 grudnia 2022 r., wnioskodawca nie dokonał zakupu węgla w ilości 1,5 tony lub dokonał zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1,5 tony, jest uprawniony do zakupu różnicy, z zastrzeżeniem, że zakup nie przekroczy łącznie więcej niż 3 tony.

W dniu 21 listopada 2022r. Gmina Kalwaria Zebrzydowska podpisała umowę z TAURON Wydobycie S.A., zaś w dniu 22.12.2022 r. podpisany został aneks do umowy z TAURON Wydobycie S.A. celem zachowania ciągłości dostaw w kolejnych miesiącach, tj. w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

fot. @johnnyberg – freeimage

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
12 stycznia 2023 14:31

https://www.wadowice24.pl/magazyn/20436-wadowickie-szkoly-ponadpodstawowe-najlepsze-w-powiecie.html

kalwaria na 108 miejscu na 128 szkół w Małopolsce, a Pan Dyrektor bawi się w polityka !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x