Gdzie zamówić włoską pizzę w Kętach?

Prawdziwa włoska pizza to przysmak, który powinien być przygotowywany z prawdziwą pieczołowitością. Na szczęście, są w Polsce miejsca, gdzie znajdziemy taką pizzę, jaką podano by nam w słonecznej Italii.

Jaka powinna być prawdziwa włoska pizza?

W menu wielu pizzerii znajdziemy mnogość różnych pizz. Czasem łatwo się zgubić w kilkudziesięciu opisach różnych składników. W przypadku prawdziwej włoskiej pizzy, wszystko co kładziemy na placku to tylko dodatki. Najbardziej liczy się ciasto i to ono będzie stanowić o sukcesie danej pizzerii. Powinno być ono delikatne, dobrze wypieczone, chrupiące na brzegach, ale też nieciągnące się w środku. Tajemnicą są wysokiej jakości składniki i umiejętne wyrabianie go rękami. 

Kolejną kwestią jest pyszny sos. Nie musi on być koniecznie pomidorowy. Dużą popularnością cieszy się także pizza bianca, gdzie bazą jest oliwa z oliwek. Co istotne, sos powinien doprawiać ciasto, nie oblewać je. 

Jeśli szukamy prawdziwej włoskiej pizzy, postawmy na te, które mają od 3 do 5 składników. Przeładowane placki, których nie widać spod mnogości dodatków, to nie pizza Italiana. 

Wiele miejsc oferuje pizzę na grubszym cieście, z dużą ilością składników i serem ciągnącym się jak na zapiekankach. Nie musi być ona niesmaczna, jednak nie jest to pizza włoska. Taką możemy znaleźć na przykład w Bar Caffe Buon Giorno – wyjątkowym miejscu w Kętach.

Włoska pizza z dowozem

W przypadku pizzy z dowozem niebagatelne znaczenie ma też sprawna obsługa i dostawa – nie ma nic gorszego niż wystygnięty placek, kiedy spodziewamy się gorącej, aromatycznej pizzy. Warto zajrzeć do Bar Caffe Buon Giorno. Jest to pizzeria i kawiarnia w jednym, gdzie możemy spróbować prawdziwej włoskiej pizzy, a potem, podczas siesty w południowym stylu wypić oryginalną kawę. W tym miejscu jest też oczywiście możliwość zamówienia pizzy z dostawą do domu.

Bar Caffe Buon Giorno działa od wiosny jako przytulna i nastrojowa kawiarnia. Szybki sukces miejsca zachęcił właścicieli do poszerzenia oferty jesienią i wprowadzenia do menu wysokiej jakości pizzy z stylu włoskim. Pizzeria sprowadza wyselekcjonowane składniki prosto z Włoch, korzysta z wysokogatunkowej mąki, która jest kluczowym składnikiem idealnego ciasta. Pizza w lokalu jest równie znakomita jak pizza na dowóz. Można ją zamówić telefonicznie lub także online, korzystając ze strony. W menu znajdziemy najbardziej klasyczne włoskie smaki. Pizza z dostawą może być klasyczną Margheritą. Warto spróbować też bardziej wyrafinowanych włoskich smaków i postawić na przykład na Salsiccię z włoską kiełbasą i brokułami neapolitańskimi. Pizza z dowozem dotrze do nas szybko, wciąż ciepła i aromatyczna. W ofercie na dowóz dostępna jest też focaccia, która może stanowić przystawkę, ale też dodatek, na przykład do sałatki. 

Warto też wspomnieć, że Bar Caffe Buon Giorno to pierwsza w Polsce klubokawiarnia klubu 555 – działająca pod patronatem Fryderyka Karzełka, twórcy klub 555, skupiającego ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym. Jest to więc idealne miejsce spotkań, pozwalające znaleźć balans w życiu.

Czy jest to najlepsza pizza z dowozem w Kętach? Warto się przekonać i już dziś złożyć zamówienie. Żeby zjeść włoską pizzę, nie trzeba wybierać się na wakacje pod słońcem Toskanii. Wystarczy pizza online z Bar Caffe Buon Giorno.

About Author

Reklama