Finał akcji „Daj Włos” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak’n’Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowali akcję Daj włos! Wzbudziła ona duże zainteresowanie, włosy na peruki oddało 16 osób. Osoby które pojawiły się w Studiu Fryzjerskim Fengii, za darmo obcięły swoje włosy i uzyskały nową fryzurę.

Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak’n’Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowali akcję Daj włos! Wzbudziła ona duże zainteresowanie, włosy na peruki oddało 16 osób. Osoby które pojawiły się w Studiu Fryzjerskim Fengii, za darmo obcięły swoje włosy i uzyskały nową fryzurę.

Celem akcji „Daj Włos”, było dotarcie do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieli zrobić coś dla innych. Fundacja Rak’n’Roll zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Ich utrata, niekorzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale również na stan psychiczny osoby mierzącej się z chorobą – informują organizatorzy akcji

Obecnie, w Polsce, peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka.

W odpowiedzi na tę sytuację, ruszyła akcja „Daj włos” Fundacji Rak’n’Roll. W Kalwarii Zebrzydowskiej w akcję pomocy zaangażowało się Studio Fryzjerskie Fengii, gdzie można było oddać włosy potrzebującym, a fryzjerzy za darmo wszystkim paniom biorącym udział w akcji stworzyli zupełnie nowe fryzury.

Przekazanie fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących ich kobiet. Pragniemy zarażać pozytywną energią i zachęcać chore do walki z chorobą, a w swoich działaniach przeciwstawiać się temu, co schematyczne, stereotypowe i smutne. To swoista rak’n’rollowa subkultura, która walkę z rakiem chce wygrywać głośno, kolorowo i radośnie – mówią organizatorzy akcji

Do udziału w akcji zgłosiło się 16 pań i dziewczyn, chętnych było więcej jednak ilość miejsc była ograniczona, Studio Fengii bierze udział w akcji Fundacja Rak’n’Roll, można się z nimi umówić w każdej chwili by oddać włosy na peruki potrzebującym.

Oddane włosy przekazane zostały już do perukarni Rokoko, która wykonuje odpowiednie peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mają więcej siły w niełatwej  drodze do zdrowia.

Warto też pamiętać, że włosy może oddać każdy kto ma minimum 25cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

{Foto: BananStudio}

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x