Dziewczęta z MDP OSP Przytkowice jadą na Olimpiadę Strażacką na Słowenię

Dziewczęta reprezentujące OSP Przytkowice wyjeżdżają na Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Druhowie z całego Świata, zawody te określają jako Strażacka Olimpiada CTiF. Olimpiada rozpoczyna się już niedzielę 17 lipca w Celje w Słowieni. Wystąpi w niej tylko z młodzieżowych drużyn  około 50 zespołów, a wszystkich uczestników będzie 3000. Trzymajmy kciuki za nasze dziewczęta!

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Przytkowice znana jest ze zdobywania najwyższych lokat nie tylko w  skali gminy czy powiatu, ale przede wszystkim w województwie i kraju.

Przypomnijmy, że w ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF drużyna MDP Przytkowice sekcja dziewcząt  wywalczyła Mistrzostwo Polski i tym samym zakwalifikowała się na Olimpiadę Strażacką. Dzięki temu otrzymała okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie, w Olimpiadzie Strażackiej gdzie wystąpią drużyny z całego Świata.

Olimpiada potrwa od 17 do 24  lipca, najważniejszym dniem będzie czwartek – 21 lipca, kiedy to odbędą się finałowe występy, wcześniej dziewczyny odbędą kilka sesji treningowych, zaplanowano również dzień promocji regionów. Olimpiada będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonałą okazją do promocji Gminy Kalwaria Zebrzydowska i Województwa Małopolskiego.

Tuż przed wyjazdem do Słowenii z drużyną MDP Przytkowice  spotkał się Burmistrz Augustyn Ormanty, który życzył ekipę powodzenia w Słowenii zapewniając, że  cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska trzyma  kciuki za ich udany występ. Równie udanego startu życzył Poseł RP Filip Kaczyński, który był obecny na ostatnim treningu przed wyjazdem.

Przypomnijmy, przed trzema laty dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice występujące na Olimpiadzie Strażackiej CTIF 2019 odbywającej się w Martigny w Szwajcarii dzięki genialnemu występowi w klasyfikacji końcowej dziewcząt zajęły wysokie 5 miejsce. Trenerami  zespołu są Wiesław i Robert Rudeccy,  opiekunem Andrzej Zmysłowski.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano wsparła przygotowania  i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Celje w Słowieni. W pomoc  w organizację wyjazdu w zaangażowało się również Województwo Małopolskie, które jest Partnerem Głównym naszej drużyny.  

Dziewczęta są dobrze przygotowane i humor im dopisuje. Z pewnością bardzo dobrze się zaprezentują i uśmiechem będą promować nie tylko Przytkowice i Kalwarię, ale także całą Małopolskę. Trzymajmy za nie kciuki.

 

ble

Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym Wyjazdu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Dziewcząt z OSP Przytkowice na Olimpiadę CTIF 2022 w Słowenii. Drużynę wsparli: Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Komeda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, MKS Kalwarianka, LKS Sokół Przytkowice. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu za okazane wsparcie i pomoc.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x