Dwór w Stryszowie zaprasza na spotkanie autorskie z fotografem Romanem Stopą

Dwór w Stryszowie zaprasza na autorskie spotkanie z fotografem Romanem Stopą, organizowane w ramach cyklu spotkań Edyty Filipek – Bajor. Rozmowę poprowadzi wraz z organizatorką Jola Hytkowska. Wstęp wolny!

Roman Stopa jest związany jest z Oświęcimiem od blisko czterdziestu lat. Jest fotografem amatorem, który swoją pasję uprawia od lat dziesięciu. Wykonuje głównie zdjęcia czarno-białe. To cierpliwy obserwator życia, człowiek z dystansem do siebie i otoczenia, „rejestrator obrazków”. Jak mówi sam o sobie „Chodzę, obserwuję i robię zdjęcia. Jest to swego rodzaju zabawa dla mnie, powolutku, małymi kroczkami poprawiam swój warsztat. Nie lubię się rozpychać łokciami i nie szukam za wszelką cenę uznania u wszystkich, bo każdy ma inny gust i spojrzenie na świat, choć przyznam, że cieszy mnie, gdy moje fotografie ludziom się podobają. Lubię eksperymentować z długimi czasami naświetlania, ale też lubię fotografować architekturę – niekoniecznie tą piękną. Fotografuję także na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau”

Fotografie Romana nie mieszczą się w szablonach. Zawsze podąża własnymi ścieżkami, stara się nie ingerować w wykonywane przez siebie zdjęcia – obróbkę ogranicza do niezbędnego minimum.

W sierpniu, w Lanckoronie, po raz pierwszy po raz pierwszy zostały zaprezentowane fotografie Romana Stopy z Lipin, które stanowiły część większej wystawy „Tajemniczy Śląsk. Spacer po świętochłowickich Lipinach”. W sobotę (9.12) o godzinie 11:15 w Cafe Pensjonat przy rynku w Lanckoronie nastąpi otwarcie wystawy fotografii „Imaginacje”, na którą przy okazji warto również wpaść.

Edyta Filipek – Bajor to z kolei fotografka z zamiłowania, dla której pasja stała się z czasem również sposobem na Życie. Interesuje Ją fotografia krajobrazowa, reportażowa, rejestrowanie zastanych momentów. W tym celu przemierza Krainę Jeziora Mucharskiego w poszukiwaniu pięknych krajobrazów, kadrów. Należy do Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczy sława Wielomskiego oraz Ogólnopolskiej Twórczej Grupy Fotograficznej Art. Fokus 13. Organizuje spacery fotograficzne i spotkania miłośników fotografii. Uczestniczy w działaniach społecznościowych, inicjuje projekty fotograficzne i spotkania, zapraszając do współpracy interesujących twórców.

Jola Hytkowska – animatorka i organizatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka Zagrody Ławeczki w Lanckoronie, twórczyni i admin profilu Lanckorona turystyczna, promującego dziedzictwo i wartości kulturowe Lanckorony, prezes Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego „Na Bursztynowym Szlaku”, wspiera i promuje Artystów, projekty fotograficzne, malarskie, literackie, zajmuje się także rękodziełem.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę (10.12) o godzinie 15:00. Wstęp wolny!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x