Dwie złodziejki w rękach kalwaryjskich policjantów

Kilka dni temu do drzwi jednego z domów na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, zapukały dwie kobiety, prosząc właściciela posesji o możliwość wejścia do środka pod pretekstem ogrzania się. Gdy jedna z kobiet rozmawiała z 76-latkiem, druga dokonała penetracji pomieszczeń na piętrze, tak że mężczyzna nawet nie zorientował się, w którym memencie został okradziony. W godzinach popołudniowych, gdy do domu wróciła córka 76-latka, zauważyła że w szkatułce znajdującej się w przeszklonej witrynie brakuje złotej biżuterii. Kobieta o fakcie kradzieży natychmiast powiadomiła Policję, a wartość skradzionych przedmiotów wyceniła na kwotę około 3 000 złotych.

Kilka dni temu do drzwi jednego z domów na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, zapukały dwie kobiety, prosząc właściciela posesji o możliwość wejścia do środka pod pretekstem ogrzania się.  Gdy jedna z kobiet rozmawiała z 76-latkiem, druga dokonała penetracji pomieszczeń na piętrze, tak że mężczyzna nawet nie zorientował się,  w którym memencie został okradziony. W godzinach popołudniowych, gdy do domu wróciła córka 76-latka, zauważyła że w szkatułce znajdującej się w przeszklonej witrynie brakuje złotej biżuterii. Kobieta o fakcie kradzieży natychmiast powiadomiła Policję, a wartość skradzionych przedmiotów wyceniła na kwotę około 3 000 złotych.

W sprawę zaangażowali się policjanci Referatu Kryminalnego kalwaryjskiego komisariatu, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali  mieszkanki powiatu wadowickiego. 38 i 66-letnia kobieta usłyszały zarzut kradzieży (art. 278 KK), za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kobiety przyznały się do popełnionego przestępstwa. Skradzionej biżuterii nie udało się odzyskać, są prowadzone czynności w tej sprawie.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x