Duży sukces szpadzistów z Kalwarii na Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 28-29 stycznia w Mielcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie do lat 20 w których wystartowali zawodnicy z klubu sportowego SKS Grass Hopper Kalwaria. W skład drużyny wchodzili Ireneusz Filek (17lat) Mikołaj Adamczyk (15 lat) Piotr Włodarczyk (14 lat). Była to zdecydowanie najmłodsza drużyna turnieju.

Zawodnicy reprezentujący Kalwaryjski klub zaprezentowali się znakomicie zdobywając  brązowy medal. Jest to spektakularny wynik biorąc pod uwagę wiek naszych zawodników. W meczu o wejście do szerokiego finału (najlepsze 8 drużyn) Kalwarianie pokonali zdecydowanie PKSzerm Warszawa II, następnie w ćwierćfinale rozprawili się ze zdecydowanymi faworytami turnieju AZS AWF Kraków, by w półfinale ulec nieznacznie 45-43 drużynie Piasta Gliwice, po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu. Na drodze do medalu naszym zawodnikom stanęła drużyna broniąca brązowego krążka z ubiegłego roku, w skład której wchodził m.in. Mistrz Świata Antoni Socha tj. PKSzerm Warszawa I. Ale ku zdziwieniu obserwatorów i tutaj młodziutka drużyna z Kalwarii poradziła sobie perfekcyjnie wygrywając 45-39.

Warto podkreślić, że zawodnicy biorący udział w tych Mistrzostwach od dłuższego czasu są też w ścisłej Kadrze Narodowej Juniorów reprezentując nasze miasto, gminę, oraz na arenach krajowych jak i międzynarodowych. Sukces ten nie byłby możliwy beż ciężkiej pracy zawodników i trenera Felixa Frasia, oraz wsparciu firmy produkującej topowej jakości sprzęt szermierczy tj. Leon Paul.

fot. Felix Fraś

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x