Wnioski o udzielenie dotacji OSP mogą składać do właściwego terytorialnie komendanta powiatowego/miejskiego PSP. Szczegółowe informacje dotyczące trybu i zasad udzielania dotacji oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej ministerstwa.
Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Przez 365 dni roku, o każdej porze dnia i nocy są gotowi nieść pomoc czy to podczas powodzi czy podczas pożaru. Dlatego konsekwentnie, od kilku lat, w ramach dwóch konkursów Bezpieczna Małopolska i Małopolskie Remizy kupujemy najnowszy sprzęt oraz nowoczesne samochody niezbędne w ich codziennej pracy
– podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.
Ochotnicze Straże Pożarne od wielu lat walczą z pożarami i pomagają ofiarom wypadków drogowych. Jednak oprócz tego wykonują też inne działania, które w wymiarze publicznym pozostają związane z szeroko pojętą ochroną i profilaktyką społeczną. Dlatego właśnie rząd, doceniając dotychczasową działalność OSP zdecydował, że zadania realizowane przez ochotnicze straże uzyskały rangę ustawową – pozwoli to m.in. na rozszerzenie źródeł finansowania.
Wydatki na realizację nowych zadań wpisanych do ustawy będą mogły pochodzić z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe. W 2019 r. OSP na dofinansowanie tych zadań otrzymają z budżetu państwa 82 mln zł.
tekst: www.malopolska.pl
Może Ci się spodobać
-
Przesiewowe badanie wzroku dla dzieci podczas dnia dziecka na Kalwariance
-
Zapraszamy na wernisaż wystawy Oblicze ikony
-
Zapraszamy na Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji dnia Matki i Dziecka
-
Ślub obojga narodów – Polsko – Litewski projekt młodzieży
-
XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej