Defibrylator AED do dyspozycji mieszkańców w Komisariacie w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pierwszy w gminie defibrylator AED jest już dostępny w Kalwarii Zebrzydowskiej, znajduje się w dyżurce Kalwaryjskiego Komisariatu Policji. To niewielkie urządzenie nie raz ratowało życie potrzebującym pomocy. Defibrylator AED został zakupiony ze środków Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Niewielkie urządzenie zawisło na ścianie dyżurki Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, jest dostępny przez 24 godziny na dobę, może z niego skorzystać osoba udzielająca pierwszej pomocy drugiej osobie w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Urządzenie działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii.

Urządzenie  wykrywa zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór serca). Jego obsługę ułatwiają intuicyjne piktogramy oraz wspomaganie głosowe.

Defibrylacja jest zabiegiem medycznym polegającym na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii w celu przywrócenia prawidłowego rytmu pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia pozwala na przeżycie w ok. 75% przypadków.

Jak pokazują przykłady z innych miast zastosowanie defibrylatora AED w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, zwiększa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Jako gmina dążymy do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, dlatego też zdecydowaliśmy o zakupie tego urządzenia ratującego ludzkie życie – mówi burmistrz Augustyn Ormanty

Symboliczne przekazanie defibrylatora  przedstawicielom Policji odbyło się w dniu wczorajszym w obecności Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego, Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach mł. insp. Włodzimierza Warzechy i Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej podinsp. Fryderyka Mamcarczyka.

Urządzenie medyczne służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca zostało zakupione za kwotę 4 999 zł ze środków będących w dyspozycji Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Biuro Promocji Miasta Kalwarii Zberzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x