Dawid Herbut awansował do stopnia Podkomisarza Policji

Znany w Kalwarii z działalności społecznej Dawid Herbut został 29 czerwca 2022 r. awansowany do stopnia Podkomisarza Policji. Uroczystość miała miejsce w w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z nominacji. Za kilka dni artykuł uzupełnimy o fotoreportaż.

W linku odsyłającym do reportażu TVP Olsztyn możemy zobaczyć naszego krajana w nowym świecie mundurowym. Wystąpił on w nim jako jedyny. Jak wam się podoba nowy mundur i Nowy Podkomisarz?

https://olsztyn.tvp.pl/61017242/oficerska-promocja-w-wspolu-na-uroczystosci-przemawial-wiceminister-pobozy

29 czerwca br. o godzinie 11:00, na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, rozpoczęła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski. W uroczystości udział wzięli m.in.: Przewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Pan Wiesław Szczepański, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Błażej Poboży, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki oraz Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwona Klonowska. To już trzecia uroczysta promocja oficerska w tym roku.

Tuż przed uroczystą ceremonią Pan Wiesław Szczepański – Przewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych i Pan Błażej Poboży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, nadinsp. Roman Kuster – Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z delegacją nowo mianowanych funkcjonariuszy złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej.
 

Oddaniem honorów sztandarom, złożeniem meldunku, podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz odegraniem i odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej zainaugurowano uroczystą promocję mianowania absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji.

Po odczytaniu Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o mianowaniu absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień oficerski, promowani złożyli przysięgę oficerską, którą przyjął gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji. Następnie rozpoczęła się uroczysta promocja. Komendant Główny Policji oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji dokonali promowania 168 absolwentów poprzez symboliczne uderzenie szablą w ramię.

W przemówieniu Komendant Główny Policji zwrócił się do nowo promowanych oraz podkreślił trud, wysiłek i znaczenie tej wyjątkowej uroczystości: „ Jesteśmy z Was jako kierownictwo polskiej Policji niezwykle dumni, bo mamy pełną świadomość tego, że zdobycie tych upragnionych gwiazdek nie było wcale łatwe (…) Szanowni Państwo! Niech będzie mi wolno na koniec naszym młodym oficerom życzyć dalszego pięknego rozwoju, bo od dzisiaj otwierają się przed Wami wszystkie drzwi i ścieżki kariery zawodowej w Policji (…) Ale przede wszystkim chcę Wam życzyć nieustającej satysfakcji z pełnionej służby (…) Niech ta satysfakcja płynie też z ust i opinii Waszych podwładnych, bo cały czas powtarzam, że największą wartością formacji, której mam zaszczyt dowodzić są ludzie którzy pełnią w niej służbę i bardzo proszę dbajcie o Waszych ludzi. Kreujcie te prawidłowe i pozytywne postawy, które wynikają z roty policyjnego ślubowania, ale także z tej roty ślubowania, którą złożyliście dzisiaj”.

Uroczystej promocji towarzyszył rodzinny piknik podczas którego bliscy promowanych i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć stoiska promocyjne wystawione przez: Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji Komendy Głównej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, Odziały Prewencji Policji w Olsztynie, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Olsztynie, Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, 8. Szczycieński Batalion Radiotechniczny w Lipowcu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie, Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Olsztynie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, Urząd Miasta w Szczytnie, a także Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Dla uczestników pikniku specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji m.in. pokaz pojazdów służbowych oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Nasi goście mogli dowiedzieć się więcej o specyfice i zadaniach jakie na co dzień realizują funkcjonariusze różnych służb. Na pamiątkę wizyty w murach szczycieńskiej Uczelni przygotowano drobne upominki oraz materiały promocyjne. Ponadto, była to też okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z policyjnymi maskotkami.

za: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 

Na uwagę zasługuje fakt, że Podkomisarz Dawid Herbut jako jedyny był w nowym kroju munduru, dlatego z niecierpliwieniem oczekujemy na pozostałe fotografie z uroczystości.

fot. facebook Dawida Herbuta
fot. i film Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x