Czy od 21 września nie będzie można parkować na chodnikach w Kalwarii?

Pomimo informacji podanych przez Ministerstwo Infrastruktury, że w sprawie parkowania na chodnikach nic się nie zmieni, to patrząc na grafikę zaprezentowaną przez Ministerstwo pada pytanie, gdzie w Kalwarii jest przy chodniku pas buforowy?

Osobiście zgadzam się z tezą postawiona przez brd24.pl (którzy zainspirowali do napisania artykułu) jak kierowca ma rozpoznać, czy istnieje przy chodniku pas buforowy?  Po zasięgnięciu opinii u wielu osób, odpowiedź jest jedna w Kalwarii nie ma pasów buforowych. Co więc z parkowaniem na chodniku, czy może jak twierdzi Ministerstwo drodze dla pieszych?

Przypomnijmy, że miejsce dla pieszego na chodniku ma być nie mniejsze niż 1,5 metra. Czy tak jest w Kalwarii. No nie do końca, nie mówimy już o nawet o bocznych uliczkach w mieście, ale nawet chodniki przy drodze krajowej DK 52 (ul. Krakowska i ul. Jagiellońska) są bardzo często blokowane przez parkujące samochody i miejsce dla pieszego jest okrajane nawet do kilkudziesięciu zaledwie centymetrów. Podobne zdarzenia występują także na ul. Rynek i ul. 3 Maja. Czy Kalwaryjska policja coś z tym obecnie robi? Nie, chyba że otrzymają zgłoszenie. 

Wydaje się, że wchodząca w życie nowelizacja wyrzuca całkowicie możliwość parkowania na obecnych chodnikach, bo kierowca nie ma wskazówek jak rozpoznać gdzie jest pas buforowy. Dodatkowo przy projektowaniu chodników, o ile mają służyć do czegoś innego niż do chodzenia, będzie obowiązek zaprojektowanie tego. 

Warto poruszyć ważną kwestię, że w Kalwarii jest ogólnie problem z parkowaniem. Ciekawe gdzie będą parkować pątnicy którzy przyjadą na uroczystości?

Jakie jest wasze zdanie na temat chodników które zmienią się w drogi piesze? Jak tylko dowiemy się więcej, zmianie przepisów, na pewno poinformujemy.

grafika: Ministerstwo Infrastruktury

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x