Czy dymisja Wojewódzkiej Konserwator Zabytków wpłynie na plany przywrócenia miejskiego konserwatora zabytków w Kalwarii?

Od pewnego czasu Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej czyni starania o możliwość pełnienia czasowych dyżurów w Urzędzie Miasta przez przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W tej sprawie Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się z dr hab. Moniką Bogdanowską Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, która w dniu wczorajszym (9 września) została odwołana z Urzędu.

Burmistrz Augustyn Ormanty mówi, że dyżur przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kalwarii, usprawni i skróci  czas załatwiania spraw przez  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz ułatwi kontakt  mieszkańców i różnych  instytucji  w tym kościelnych  znajdujących się na terenie Gminy takich jak: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oo. Bernardynów, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brodach, Konwent oo. Bonifratrów w Zebrzydowicach  z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Warto wspomnieć, że za czasów Województwa Bielskiego, w Kalwarii takie dyżury były pełnione.

Pełnienie dyżuru przez pracownika np. jeden raz  w tygodniu znacznie skróci procedurę związaną z uzgodnieniami konserwatorskimi  i usprawni kontakt pomiędzy tutejszym Urzędem, a Wojewódzkim Konserwatorem. Burmistrz dodatkowo poinformował, że Urząd Miasta  zabezpieczy środki z budżetu gminy związanych z pokryciem ewentualnych kosztów związanych z przygotowaniem biura i zapewnienie  funkcjonowania takiego punktu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jak na te plany Kalwaryjskiego Magistratu wpłynie odwołanie Moniki Bogdanowskiej z funkcji Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków czas pokaże.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x