Choinka „spod samiuśkich Tater” w domu Jana Pawła II

19 grudnia br. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny stanęło świąteczne drzewko. Podobnie, jak w latach poprzednich przywieźli je Górale „spod samiuśkich Tater”.

W środę 19 grudnia 2018 r. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny stanęło świąteczne drzewko. Podobnie, jak w latach poprzednich przywieźli je Górale „spod samiuśkich Tater”.

Choinkę do papieskiego domu przywiozła delegacja Górali na czele z burmistrzem Zakopanego Panem Leszkiem Dorulą, Przewodniczącym Rady Powiatu Tatrzańskiego Panem Piotrem Bąkiem oraz prezesem Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie oraz Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego – Panem Janem Piczurą.

Gości przywitał ks. dr Jacek Pietruszka, a po wspólnym ozdabianiu świątecznego drzewka, mogliśmy wysłuchać wspaniałych opowieści o historii przywożenia choinki do papieskich apartamentów.Przekazaniu choinki towarzyszyło, tradycyjnie już, wspólne kolędowanie z Zespołem i Kapelą Giewont.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x