Aż 8 mln złotych – tyle Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na realizację zwycięskich inicjatyw obywatelskich w ramach trzeciej odsłony Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Mieszkańcy mogą wybierać spośród projektów o charakterze prospołecznym (56), kulturalnym (32) i edukacyjnym (26). Nie zabrakło także projektów sportowych (20), turystycznych (9), ekologicznych (5) i z innych dziedzin (2).
Świadomość obywatelska w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważna. Ogromne zainteresowanie trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego udowadnia, że dysponowanie środkami publicznymi w ten sposób ma sens. Nic tak nie angażuje i nie inspiruje mieszkańców, jak praca dla dobra swojej małej ojczyzny. Choć głos na jedną ze 150 inicjatyw oddawać można prawie przez miesiąc, gorąco zachęcam wszystkich, by nie czekali na ostatnią chwilę i już dziś wybrali inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej przysłuży się lokalnej społeczności
– mówi Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.
W tym roku każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia może oddać jeden głos na wybrane przez siebie zadanie małe – czyli o zasięgu całego powiatu lub duże – o zasięgu subregionu. Co istotne, głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Największy wybór projektów będą mieć mieszkańcy Sądecczyzny (33), subregionu tarnowskiego (26), Krakowa (25) oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (24). Tylko nieznacznie mniej projektów obywatelskich z Podhala (23) oraz powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego (19) powalczy o głosy Małopolan.
Tak, jak we wcześniejszych edycjach mieszkańcy mają do wyboru trzy wygodne formy głosowania. Mogą to zrobić przez internet – na stronie www.bo.malopolska.pl , wrzucając papierową kartę do głosowania do jednej z urn dostępnej w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski (m.in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).
Wyniki głosowania poznamy przed 30 listopada 2018 r, a wszystkie zwycięskie zadania zostaną zrealizowane najpóźniej do końca 2020 r.
Wśród projektów dla subregionu podhalańskiego pod kodem POD23 znalazł się projekt „I MY RATUJEMY”.
Projekt „I MY RATUJEMY” skierowany jest do około 1400 dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska. Projekt polegać ma na organizacji szkoleń z udzielania pierwszej pomocy, gdzie po przyswojeniu wiedzy teoretycznej, mają być przeprowadzane zajęcia praktyczne.
W ramach projektu zakupione będą fantomy oraz apteczki wykorzystywane podczas i po szkoleniu. Celem projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności, które przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców małopolski oraz turystów. Szacowana wartość projektu to 100.000 zł. Zachęcam do głosowania i liczę na sukces w głosowaniu – mówi nam radny Marcin Zadora, który zgłosił ten projekt do 3 edycji budżetu województwa małopolskiego.
My także serdecznie zapraszamy do wspierania tej cennej inicjatywy, zapamiętajmy kod POD23.
Zagłosuj już dziś na www.bo.malopolska.pl!
About Author
You may also like
-
Dewódzki i Korohoda „Starej Szkole” w Brodach
-
Roman Marczyński zaprasza na Koncert Jazzowy!
-
Dwór w Stryszowie zaprasza na rozmowy przy fotografii, tym razem fotografii archiwalnej i pracy nad nią
-
Sześć miesięcy, milionowe inwestycje
-
Konrad Wojewodzic uczeń KEN Mistrzem Polski 2024 w kategorii Meblarstwo
-
Jakie czynniki wpływają na efektywne funkcjonowanie fabryki?
-
Święto Niepodległości – harcerze świętują w 3 powiatach
-
W Kalwarii radośnie obchodzono Narodowy Dzień Niepodległości
-
W Brodach płonął dom drewniany