Ogólnopolski Konkurs dla szkół „Do Hymnu” - 27 września 2018 r. - fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Blisko 300 uczniów przystąpiło „Do hymnu”

Blisko 300 uczniów z dwóch szkół. Kalwarii Zebrzydowskiej wykonało Hymn Narodowy i inne pieśni patriotyczne biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do konkursu „Do hymnu” w całej Polsce przystąpiło 559 szkół.

Blisko 300 uczniów z dwóch szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska (27 września 2018 r.) wykonało Hymn Narodowy i inne pieśni patriotyczne biorąc udział w  Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do konkursu „Do hymnu”  w całej Polsce przystąpiło 559 szkół.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Pieśni należało wykonać pieśni a capella na żywo i bez akompaniamentu, ale istniała możliwość z udziału nauczyciela prowadzącego. Nie wolno było używać nagłośnienia i playbacku. Śpiew oceniało Jury w składzie dwuosobowym: prof. Barbara Sobolczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi i Krzysztof Kozłowski, ogólnopolski koordynator akcji.

Zadania przygotowania uczniów klas IV-VIII ze Stanisławia Dolnego podjęła się Beata Oczkowska. Dzieci odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” oraz „Marszu Polonia”. Przesłuchanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym.

Do konkursu przystąpili także uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach przesłuchania konkursowego uczniowie wykonali: „Hymn Państwowy, „Rotę” i „Marsz Polonia”, a nie było to rzeczą prostą, gdyż utworzony specjalnie na tę uroczystość chór składał się z aż 216 osób – uczniów z klas od I do VIII.

Atmosfera w tym dniu była podniosła i można było odczuć ducha patriotyzmu. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w sposób godny prezentowali naszą szkołę. Pięknie wykonali pieśni patriotyczne, za co otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały od gości i publiczności – mówi Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej Maria Mlak.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x