Betlejemskie Światło dotarło do Wadowic

Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej zadbali o to, aby Ogień z Betlejem trafił przed świętami do mieszkańców Wadowic i okolic. Uroczystość przekazania miała miejsce w niedzielę 23 grudnia 2018 r. w kościele św. Piotra podczas Mszy Św. o godz. 18:00.

Tego wieczoru rozdaliśmy blisko 300 lampionów ze Światłem, by mogło palić się podczas wieczerzy wigilijnej. Zuchy i harcerze specjalnie na tą okazję przygotowali dla wszystkich słodkie upominki (prawie 500 paczuszek ze świątecznymi piernikami), które po mszy rozdawaliśmy na placu przed kościołem radośnie śpiewając.

Tradycją jest, że wędrówce BŚP przyświeca konkretne hasło. W tym roku przekazując Ogień głosiliśmy, że jest to „Światło, które łączy”. W tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju zwracamy uwagę na to, co nas łączy i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym. Tak wiele mamy wspólnego, że dzięki temu jesteśmy Braćmi. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukamy tego, co nas łączy.

Wszystkim życzymy pokoju w sercu na Święta i nadchodzący Nowy Rok.

tekst i foto: Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x