Aż 3 zadania z Kalwarii Zebrzydowskiej znalazły się w IV edycji Budżetu Obywatelskiego

Do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zakwalifikowały się 3 zadania: FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego – którego inicjatorem jest Kalwarianka,Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 953 w miejscowości Przytkowice oraz Bądź świadomym rodzicem! Wczesna diagnoza→szybsza terapia→mniejsze konsekwencje.

Do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zakwalifikowały się 3 zadania: FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego – którego inicjatorem jest Kalwarianka,Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 953 w miejscowości Przytkowice oraz Bądź świadomym rodzicem! Wczesna diagnoza→szybsza terapia→mniejsze konsekwencje.

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca – piszą organizatorzy BO na portalu www.malopolska.pl.

– Od początku tej edycji budżet obywatelski Małopolski cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Zapraszam do głosowania, które oficjalnie rozpoczniemy 9 września. Będzie można wybrać najlepsze, najciekawsze i najbardziej interesujące propozycje – zachęca Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Wśród wszystkich pomysłów przeważają zadania o charakterze sportowym i turystycznym – w sumie jest ich aż 57. Mieszkańcy zaproponowali też sporo pomysłów kulturalnych (43), zdrowotnych (30), edukacyjnych (29) czy transportowych (16).

• Lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj [PDF]
• Lista zadań odrzuconych jest dostępna tutaj [PDF]

Warto przypomnieć, że w tym roku autorzy zadań mogli po raz pierwszy odwołać się od wstępnej weryfikacji ich pomysłów. Ich protesty rozpatrywała w sierpniu specjalnie powołana do tego Rada Budżetu Obywatelskiego. W sumie wpłynęło 21 odwołań, z czego 4 zostały uznane za zasadne.

Jeden głos na najlepsze zadanie!
Głosowanie w IV edycji BO Małopolska startuje już za 2 tygodnie. W tym roku zaplanowano je od 9 do 30 września i udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Tak jak w latach ubiegłych, mieszkańcy mają 1 głos i mogą go oddać tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszkają. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będzie można zagłosować na trzy sposoby. Najprostszym i najszybszym będzie oddanie głosu przez internet – już 9 września na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania. Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczona zostanie też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu – wrzucając go do jednej z 26 stacjonarnych urn (lista poniżej). Wzór tegorocznej karty do głosowania można już znaleźć na www.bo.malopolska.pl.

Głosować będzie również można korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny.

MZA 10. FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego

 

Krótki opis zadania

„CELEM GŁÓWNYM projektu jest zwiększenie potencjału sportowego klubów piłkarskich współpracujących i wspierających tworzenie Małopolskiej Akademii Futbolu (MAF): Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Skawa Wadowice, MAF, działających na terenie gmin powiatu wadowickiego: Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez zakup: – 360 kompletów (po 120 na klub) strojów sportowych meczowych (koszulka, spodenki, getry) z pełną identyfikacją wizualną obejmującą: logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz logotypy (herby) klubów sportowych uczestniczących w projekcie wraz z numerem na koszulce; – 360 kompletów dresów z pełną identyfikacją wizualną obejmującą: logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz logotypy (herby) klubów sportowych uczestniczących w projekcie (po 120 szt. na klub); – 360 szt. wysokiej jakości piłek meczowych o rozmiarze 4 i 5 (po 120 szt. na klub); – wypożyczenie boiska mobilnego pod kątem przeprowadzenia pokazowych treningów i małych gier dla zawodników z klubów-beneficjentów; – organizacja i obsługa turnieju sportowego finalizującego projekt, w tym w szczególności zapewnienie profesjonalnych sędziów, animatorów, a także poczęstunku dla wszystkich uczestników. Na turniej wieńczący projekt zaproszone zostaną osobistości ze świata sportu, co będzie stanowić atrakcję dla uczestników – dzieci szkolących się w akademiach piłkarskich klubów-beneficjentów zadania.”

Adresaci zadania

dzieci i młodzież uprawiający piłkę nożną, w szczególności najmłodsi adepci futbolu: skrzaty, żaki, orliki, ale także młodzicy, trampkarze, juniorzy – przynależący do klubów prężnie działających na rzecz społeczności lokalnych.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

gminy: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

Koszt 150.000 zł.

 

MZA 21. Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 953 w miejscowości Przytkowice.

Krótki opis zadania

Zadanie dotyczy budowy 82 m odcinka chodnika dla pieszych w ciągu drogi nr 953 w miejscowości Przytkowice, a jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu – zwłaszcza pieszych – oraz upłynnienie ruchu kołowego w rejonie skrzyżowania z drogą powiatowa 1787k.

Adresaci zadania

Zadanie dotyczy wszystkich grup mieszkańców Przytkowice – zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół w Krakowie, Skawinie i Kalwarii Zebrzydowskiej, korzystającej z przystanków komunikacji zbiorowej usytuowanych w pobliżu przedmiotowego odcinka drogi.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Przytkowice- Gmina Kalwaria Zebrzydowska Droga woj. 953 km 4 + 488 – 4 + 570

Koszt 150.000 zł.

 

MZA 25. Bądź świadomym rodzicem! Wczesna diagnoza→szybsza terapia→mniejsze konsekwencje.

Krótki opis zadania

Celem projektu jest wczesna, wieloaspektowa diagnoza rozwoju dzieci, wielokanałowa terapia oraz wspieranie rodzin poprzez udzielanie specjalistycznej pomocy. Projekt skupia się na indywidualnych zajęciach terapeutycznych, które pozwalają ocenić poziom funkcjonowania dziecka, niwelować napotkane bariery rozwojowe, wspierać i instruować działania rodziców. Efekty zajęć terapeutycznych to: możliwość komunikowania się z otoczeniem, zaspokajanie własnych potrzeb, niwelowanie napięcia emocjonalnego, rozwój psychiczny, integracja zmysłów, wzmacnianie koncentracji i pokonywanie trudności szkolnych, poprawa funkcjonowania rodziny.

Adresaci zadania

Zadanie jest skierowane do grupy dzieci od 0 do 16 roku życia i ich rodzin.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wieprz, Sułkowice, Mogilany, Świątniki Górne.

Koszt 150.000 zł.

 

fot. główne: www.malopolska.pl

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x