Augustyn Ormanty – Samorządowiec regionu tygodnika „Wprost”

Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem wręczono „Orły Wprost”. Nagrody przyznawane są osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój regionu. W kategorii „Samorządowiec regionu – gminy miejsko-wiejskie” laureatem został Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Nagrody te przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagrodą honorowane są osoby, firmy, organizacje pozarządowe, które mają wyjątkowy wpływ na lokalną społeczność.

Nagrody otrzymują także wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie, oraz ambasadorowie regionu i aktywni działacze, którzy pracują dla jego rozwoju.

„Przyszłość to Polska – takie jest hasło naszego rządu. Ale jesteśmy w Małopolsce, więc moglibyśmy powiedzieć, że przyszłość to Małopolska. Przeglądaliśmy listę setek osób, które zasługują na tę nagrodę. Nie było łatwo” powiedział marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, otwierając uroczystą galę.

Nagrody wręczali m.in. marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki Włodzimierz Bernacki, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wojewoda Łukasz Kmita wręczył statuetkę „Orła Wprost” w kategorii „Samorządowiec regionu – gminy miejsko-wiejskie” – Burmistrzowi Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu. W uzasadnieniu przekazano:

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w latach 2017 – 2022 pozyskała dofinansowania w kwocie prawie 45 mln. zł., w tym ponad 12 mln. zł. na bazę sportowo- rekreacyjną. Tylko w ubiegłym roku blisko 8 mln zł wydano w gminie na inwestycje drogowe, od kilku lat rozwiązują problemy komunikacyjne dzięki wsparciu z Funduszu Przewozów Autokarowych. W ubiegłym roku świętowali ważne dla Gminy rocznice, z których jesteśmy dumni. To 25-rocznica nadania Honorowego Obywatelstwa Janowi Pawłowi II oraz 20-rocznica II Pielgrzymki Papieża Polaka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Bardzo dziękuje pomysłodawcom i wszystkim, którzy zarekomendowali i zadecydowali o tym wyróżnieniu. To jest wyróżnienie dla społeczeństwa miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, gdzie mam przyjemność pełnić funkcję burmistrza. Moją misją jest służenie,  a nie panowanie – to moja  dewiza. Bogaty mieszkaniec, bogata gmina, bogate państwo – to nasza maksyma. Nie byłoby kreatywnego rozwoju miasta i gminy, gdyby nie bardzo życzliwe relacje z wojewodą, z ministrami, premierem i rządem. Dziękujemy za skuteczną pomoc, ludzie cenią sobie skuteczność i wiarygodność” – powiedział Augustyn Ormanty.

Redakcja „Wprost” organizuje galę rozdania „Orłów” od 2016 roku, realizując misję wspierania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w wydaniu lokalnym. Ideą konkursu jest wyróżnienie lokalnych liderów, w tym właścicieli regionalnych firm, którzy rozszerzają swoją działalność na cały kraj.

Materiał UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

5 1 vote
Article Rating

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x