mat. Stowarzyszenia im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

25 maja na stadionie Kalwarianki, zespół Alergen zagra na pikniku charytatywnym dla Ewy i Mateusza

Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Piknik Charytatywny. Jest to wydarzenie przygotowane z myślą o rodzinach, nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Piknik odbędzie się 25 maja na stadionie MKS Kalwarianka. Serdecznie zapraszamy! Start godz. 14:00.

 

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, będą: dmuchańce, animacje, wata cukrowa, ciasta, lody oraz loteria fantowa. Na wszystkich czekać będą stoiska gastronomiczne i grill bar: ciepłe dania, kiełbaski, kawa i napoje. Dla nieco starszych zaplanowano Festyn i zabawę z DJ.

Piknik rozpocznie się od mocnego akcentu muzycznego, o godz. 15:00 wystąpi zespół Alergen.

Nie zabraknie również rywalizacji sportowej, o godz. 16:00 na boisku zostanie rozegrany mecz przyjaźni pomiędzy Kalwarianką a Gościbią Sułkowice.

W tracicie całego dnia będzie prowadzona zbiórka datków na rzecz Ewy z Zebrzydowic oraz Mateusza z Sułkowic.

Przypomnijmy 8-letnia Ewa z Zebrzydowic, potrzebuje wsparcia a zmaga się z wieloma chorobami. Na Ewę spadła lawina chorób: padaczka, skolioza oraz wada 13. Chromosomu. Ewa karmiona jest przez PEGa, nie mówi i nie chodzi!

Natomiast Mateusz z Sułkowic od urodzenia choruję na bardzo poważną wadę serca, do której jeszcze dochodzi duża niewydolność serca i płuc, przeszedł już wiele operacji ratujących życie.

Mateusz czuje się coraz gorzej, po kolejnych konsultacjach została postawiona diagnoza i pozostaje mu rok życia jeżeli nie zostanie pilnie zoperowany. Operacja ta niestety jest bardzo kosztowna.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, głównym partnerem i sponsorem firma Domeno. Współorganizatorem pikniku jest Gmina Kalwaria Zebrzydowska, CKSiT, MKS Kalwarianka i Armia Białej Gwiazdy. Patronat nad piknikiem objął Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x