Akcja „Wakacyjna kropla krwi” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Krwiodawco, oddaj krew podczas XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego Polskiego Czerwonego Krzyża! Pielgrzymka połączoną z akcją krwiodawstwa odbędzie się w 21 lipca 2018 roku, w ramach akcji „Wakacyjna kropla krwi”, na terenie Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Krwiodawco, oddaj krew podczas XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego Polskiego Czerwonego Krzyża! Pielgrzymka połączoną z akcją krwiodawstwa odbędzie się w 21 lipca 2018 roku, w ramach akcji „Wakacyjna kropla krwi”, na terenie Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Okres wakacyjny jest czasem bardzo ciężkim dla banków krwi Regionalnych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, z tego względu odnotowujemy braki poszczególnych grup krwi. W czasie od czerwca do sierpnia czynni i honorowy krwiodawcy przebywają na urlopach, często poza granicami naszego kraju, a co za tym idzie – nie oddają regularnie krwi. Niestety w okresie tym ludzie w dużej mierze narażeni są na różnego typu wypadki, przez co zapotrzebowanie na krew wzrasta. Z przykrością obserwujemy fakt, iż co rusz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamieszczają na swoich stronach, portalach społecznościowych apele dotyczące zapotrzebowania na krew. Nie możemy przejść wobec tego obojętnie. Polski Czerwony Krzyż jest ściśle związany z honorowym oddawaniem krwi i z krwiodawcami. Od 60 lat nieprzerwanie rozwija, propaguje honorowe krwiodawstwo, a od 12 lat na prośbę krwiodawców Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża właśnie w okresie wakacji, bo zawsze w trzecią sobotę miesiąca lipca, organizuje spotkanie pielgrzymkowe połączone z akcją poboru krwi. Akcja ta jest kierowana do krwiodawców Polskiego Czerwonego Krzyża z całej Polski, którzy to chętnie i licznie przybywają na miejsce spotkania, zabierając ze sobą rodziny, przyjaciół, sąsiadów, i honorowo oddają krew, przy okazji zachęcając do tego innych. Spotkania wraz z akcjami krwiodawstwa mają miejsce w różnych częściach Małopolski, dzięki czemu lokalna ludność oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości mają sposobność aby na miejscu podzielić się cząstką siebie i wesprzeć braki magazynowe krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pielgrzymka połączoną z akcją krwiodawstwa odbędzie się w okresie wakacyjnym, 21 lipca 2018 roku, w ramach akcji „Wakacyjna kropla krwi”, na terenie Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program pielgrzymki:
8.00 – 11.00 – Rejestracja grup (przyjmowane są zgłoszenia darów ofiarnych)
9.00 – 14.00 – Pobór krwi , rejestracja Dawców Szpiku Kostnego
10.00 – 11.15 – Droga Krzyżowa z rozważaniami
11.45 – zbiórka pocztów sztandarowych przy krwiobusie
12.00 – Msza św. w intencji krwiodawców i pielgrzymów,
13.30 – posiłek, grill

Zgłoszenia: grup pielgrzymkowych, obecności sztandarów, darów ofiarnych, przyjmuje Małopolski Oddział Okręgowy PCK w Krakowie: telefon 12 422 91 15 w 34 lub e-mail: krakow.hdk@pck.org.pl w terminie do 20.07.2018r.

źródło: Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x