PKW wylosowała nr Komitetom Wyborczym

PKW przyznała w drodze publicznego losowania jednolite numery dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku. 

Losowanie jednolitych numerów dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku, stanowiło część posiedzenia Państwowej Komisji Wyborczej, które rozpoczęło się ok. godz. 14 i było kontynuowane po wyjściu Państwowej Komisji Wyborczej z sali konferencyjnej.

Publiczne losowanie polegało na losowaniu kul z dwóch szklanych przezroczystych pojemników. W pierwszym z nich znajdowały się białe kule. W każdej z nich została umieszczona kartka z nazwą jednego z uprawnionych do wzięcia udziału w losowaniu komitetów wyborczych. W drugim szklanym pojemniku znajdowały się czerwone kule, a w każdej z nich kartka z odpowiednią liczbą (od 1 do 10).

Białe kule z pierwszego pojemnika losował sędzia Krzysztof Strzelczyk. Z kolei nad losowaniem czerwonych kul przez osoby z publiczności czuwał sędzia Arkadiusz Despot-Mładanowicz.

W wyniku losowania zostały wylosowane komitety, którym przyporządkowane zostały następujące numery (zapis w kolejności losowania):

– Komitet Wyborczy Partia Zieloni – nr 3

– Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – nr 4

– Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – nr 1

– Komitet Wyborczy Partii Razem – nr 6

– Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – nr 5

– Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – nr 2

– Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie – nr 9

– Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP – nr 7

– Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 – nr 8

– Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 10.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x