5 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przed nami

Przed nami piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jest to inicjatywa zachęcająca mieszkańców, do większego włączania się w życie lokalnej społeczności i pokazująca, że można zmieniać swoje miejsce. Z tej okazji Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pan Edward Czesak, wystosował list, zachęcający do wzięcia udziału w tym projekcie i do spotkania się w sprawie bliższego poznania tej idei.

Przed nami piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jest to inicjatywa zachęcająca mieszkańców, do większego włączania się w życie lokalnej społeczności i pokazująca, że można zmieniać swoje miejsce. Z tej okazji Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pan Edward Czesak, wystosował list, zachęcający do wzięcia udziału w tym projekcie i do spotkania się w sprawie bliższego poznania tej idei.

Szanowni Państwo!

Już niedługo rozpoczynamy realizację 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Tak jak w latach ubiegłych, prosimy Państwa o wsparcie w promowaniu tej idei wśród mieszkańców Państwa miast, gmin i powiatów. Ta pomoc będzie dla nas nieodzowna na każdym etapie – zarówno w czasie organizacji spotkań informacyjnych dla mieszkańców, jak i w okresie składania zadań do BO WM, czy późniejszego głosowania.

W tym roku mieszkańcy Małopolski będę mogli zgłaszać propozycje zadań do BO WM przez cały kwiecień. Żeby jeszcze lepiej ich do tego przygotować, a także zainspirować i wyjaśnić ewentualne wątpliwości w mechanizmie budżetu obywatelskiego, zaplanowaliśmy cykl spotkań informacyjnych w całej Małopolsce. Na terenie Subregionu Małopolska Zachodnia spotkania odbędą się w dwóch miastach – w Oświęcimiu i Olkuszu:

  • W Starostwie powiatowym w Olkuszu, w dn. 1 kwietnia 2020 r. (środa), o godz. 16:30
  • W Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, w dn. 6 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), o godz. 16:30

W związku z tym, bardzo proszę Państwa o zaproszenie mieszkańców na wyżej wymienione spotkania – szczególnie lokalnych liderów, społeczników, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, członków ochotniczych straży pożarnych czy kół gospodyń wiejskich. Proszę również o przekazanie tych informacji do podległych Państwu jednostek, a także miejscowych mediów. Nie mam wątpliwości, że z Państwa wsparciem informacja o ww. spotkaniach, jak i o całej 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, trafi do tych, którym zależy na rozwoju naszych małych ojczyzn.

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 904, (12) 61 60 536, e-mailowy: bo@umwm.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl i na profilu Facebookowym – www.facebook.com/bo.malopolska.

Z wyrazami szacunku,
Edward Czesak

 

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji z gminy Kalwaria Zebrzydowska do budżetu obywatelskiego zakwalifikowały się następujące projekty:

MZA 10. FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego

 

Krótki opis zadania

„CELEM GŁÓWNYM projektu jest zwiększenie potencjału sportowego klubów piłkarskich współpracujących i wspierających tworzenie Małopolskiej Akademii Futbolu (MAF): Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Skawa Wadowice, MAF, działających na terenie gmin powiatu wadowickiego: Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez zakup: – 360 kompletów (po 120 na klub) strojów sportowych meczowych (koszulka, spodenki, getry) z pełną identyfikacją wizualną obejmującą: logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz logotypy (herby) klubów sportowych uczestniczących w projekcie wraz z numerem na koszulce; – 360 kompletów dresów z pełną identyfikacją wizualną obejmującą: logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz logotypy (herby) klubów sportowych uczestniczących w projekcie (po 120 szt. na klub); – 360 szt. wysokiej jakości piłek meczowych o rozmiarze 4 i 5 (po 120 szt. na klub); – wypożyczenie boiska mobilnego pod kątem przeprowadzenia pokazowych treningów i małych gier dla zawodników z klubów-beneficjentów; – organizacja i obsługa turnieju sportowego finalizującego projekt, w tym w szczególności zapewnienie profesjonalnych sędziów, animatorów, a także poczęstunku dla wszystkich uczestników. Na turniej wieńczący projekt zaproszone zostaną osobistości ze świata sportu, co będzie stanowić atrakcję dla uczestników – dzieci szkolących się w akademiach piłkarskich klubów-beneficjentów zadania.”

Adresaci zadania

dzieci i młodzież uprawiający piłkę nożną, w szczególności najmłodsi adepci futbolu: skrzaty, żaki, orliki, ale także młodzicy, trampkarze, juniorzy – przynależący do klubów prężnie działających na rzecz społeczności lokalnych.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

gminy: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

Koszt 150.000 zł.

 

MZA 21. Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 953 w miejscowości Przytkowice.

Krótki opis zadania

Zadanie dotyczy budowy 82 m odcinka chodnika dla pieszych w ciągu drogi nr 953 w miejscowości Przytkowice, a jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu – zwłaszcza pieszych – oraz upłynnienie ruchu kołowego w rejonie skrzyżowania z drogą powiatowa 1787k.

Adresaci zadania

Zadanie dotyczy wszystkich grup mieszkańców Przytkowice – zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół w Krakowie, Skawinie i Kalwarii Zebrzydowskiej, korzystającej z przystanków komunikacji zbiorowej usytuowanych w pobliżu przedmiotowego odcinka drogi.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Przytkowice- Gmina Kalwaria Zebrzydowska Droga woj. 953 km 4 + 488 – 4 + 570

Koszt 150.000 zł.

 

Dodatkowo mieszkańcy naszej gminy będą mieli szanse na skorzystanie z projektu:

MZA 24. Rehabilitacja dzieci i młodzieży szansą na lepsze życie.

Krótki opis zadania

Projekt pod nazwą „Rehabilitacja dzieci i młodzieży szansą na lepsze życie” jest skierowany do dzieci i młodzieży. Głównym celem zadania jest osiągnięcie jak największego samodzielnego poziomu ich funkcjonowania w życiu codziennym – w domu, w szkole, na basenie czy podwórku. Cel zostanie osiągnięty poprzez rehabilitację zaistniałych wad, jak również kształtowanie u dzieci i młodzieży nawyku prawidłowej postawy. Tak ukształtowany młody człowiek chętniej będzie podejmował aktywność fizyczną, która służy zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Dla młodszych dzieci rehabilitacja będzie połączona z  zabawą i muzyką. Rehabilitacja będzie prowadzona przez magistrów fizjoterapii wykwalifikowanych w terapii z dziećmi. Zajęcia dobierane będą indywidualnie do potrzeb i zaistniałej wady oraz możliwości dziecka.

Adresaci zadania

Zadanie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od niemowlęctwa do 18 roku życia, u których stwierdzono konieczność rehabilitacji na podstawie skierowania lub orzeczenia.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

powiat oświęcimski i wadowicki

Koszt 150.000 zł.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x