40. lecie Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej

28 września 2019 r. obchodzono 40-lecie działalności Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej. Na spotkaniu pojawili się nie tylko członkowie TPKZ, ale także przedstawiciele towarzystw  regionalnych działających w: Wadowicach, Zatorze, Krzeszowicach, Wieliczce, Łagiewnikach, Krakowie- Bronowicach Małych, Tomicach wszyscy złożyli gorące gratulacje i życzenia jubilatom oraz przekazali upominki.

Nie zabrakło również gratulacji od wojewódzkich i lokalnych władz w osobach Zbigniewa Starzec Wicewojewody Małopolski, Augustyna Ormantego Burmistrza Miasta, Radnego Marcina Zadory, Przewodniczącego Rady Osiedlowej Nr 1 Tadeusza Steli.

Uroczystość  rozpoczęto nabożeństwem w kościele  Parafialnym w Rynku w intencji założycieli i członków Towarzystwa, następnie złożono kwiaty pod figurą św. Jana Pawła II i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

W sali widowiskowej  CKSiT  odbyła się uroczysta  akademia, podczas której po powitaniu, zaproszeni goście obejrzeli film przypominający  działania TPKZ  z ostatnich latach. Po filmie głos zabrał Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, wyżarzając pełne uznanie dla Zarządu i członków Towarzystw, za prace w dziedzinie ochrony dóbr kultury swojego regionu.

W dalszej części spotkania przewodnicząca Towarzystwa podziękowała członkom Zarządu TPKZ za współpracę wręczając róże. A wszystkim współpracownikom, harcerzom i sponsorom wręczono pisemne podziękowania i pamiątkowe albumy.Goście podczas poczęstunku mogli obejrzeć wystawę poświęconą 40-tej rocznicy pierwszej wizyty Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej 7 czerwca 1979 r.

Obchody stworzyły okazją do zwiedzenia siedziby Towarzystwa w tzw. „Okrąglaku”, gdzie przygotowano wystawę na temat działalności Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ostatnim akcentem obchodów był uroczysty obiad w restauracji „Dziewiętnastka” oraz życzenia na dalsze lata pracy, złożone przez przewodniczącą MZRTK w Krakowie.

 

K.Duda

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x