Gmina Kalwaria Zebrzydowska została Odznaczona brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa

30 października 2023r. na sali widowiskowej CKSiT na prośbę Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań skierowanych przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Druha Waldemara Pawlaka osobom, które z zaangażowaniem pracowały i przyczyniły się do sukcesu wydarzenia, jakim były organizowane w dniach 23 – 26.08.2023 r. Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zarząd Główny reprezentowała Wiceprezes Druhna Teresa Tiszbierek.

 
Na ręce przedstawicieli z 55 Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 10 Gmin Powiatu Wadowickiego złożone zostały podziękowania, które składała Wiceprezes w asyście Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mariusza Łaciaka oraz przedstawiciela Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego Dyrektora Zarządu Wykonawczego Łukasza Łacha. Podziękowanie przybyłym złożyli również Burmistrz Augustyn Ormanty oraz Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Kalwarii Zebrzydowskiej mł. bryg. Bartłomiej Kowalski.
 
W podziękowaniu skierowanym od Prezesa Waldemara Pawlaka możemy przeczytać: „… dziękuję za zaangażowanie, aktywną postawę i pomoc udzieloną podczas organizacji naszych wspólnych zawodów. Wykonana praca oraz wsparcie były nieocenione i stanowiły kluczowy element sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia, które zapisało się na kartach historii zarówno Związku OSP RP jak i gościnnej Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Dzięki współpracy i zaangażowaniu zawody przebiegły bezpiecznie i sprawnie, dostarczając niezapomnianych chwil rywalizacji i integracji dla strażaków z całego kraju…”
 
Pani Wiceprezes Teresa Tiszbierek wręczyła Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu i Komendantowi Miejsko Gminnemu Zarządu OSP RP w Kalwarii Zebrzydowskiej mł. bryg. Bartłomiejowi Kowalskiemu Honorowe Medale im. Bolesława Chomicza. Dodatkowo podczas uroczystości, druhnę Zofię Jończyk odznaczono brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa.
Podziękowania złożono także na ręce przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich w Bugaju, w Barwałdzie Górnym, Stowarzyszenia Mieszkańców „Dolany na Ludowo i Sportowo w Stanisławiu Dolnym oraz Zespołowi Regionalnemu „Sami Swoi” z Przytkowic.
 
We wtorek 31 października podczas Sesji Rady Miejskiej Wiceprezes Zarządu Głównego OSP Teresa Tiszbierek odczytała uchwałę przyznającą Gminie Kalwaria Zebrzydowska Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej i dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie z rąk Wiceprezes odebrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz.
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x