200 lat dla Pani Janiny

Delegacja z Kalwarii Zebrzydowskiej wybrała się do Skawiny by złożyć wizytę u pani Janiny Góral, która świętowała swoje 100-urodziny. Pani Janina od ponad dwudziestu lat mieszka w Skawinie wraz z córką. Jubilatka jak wszyscy zgodnie zauważyli jest w doskonałej formie i mało kto daje jej 100 lat. Życzymy pani Janinie długich lat życia w równie dobrym zdrowiu.

Pani Janina większość swojego życia spędziła w Przytkowicach, pracując w gospodarstwie rolnym. Jak podkreśla Jubilatka swoją długowieczność i doskonałą formę zawdzięcza zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej. Jeszcze kilka lat temu samodzielnie spacerowała, a całe swoje życie była bardzo aktywną osobą, a uśmiech nie schodzi z twarzy Jubilatki.

Z radością dzieli się swoimi wspomnieniami, jak mówiła zawsze lubiła śpiewać, gdyż miała piękny i donośny głos. W czasie spotkania zaśpiewała jedną ze swoich ulubionych piosenek, którą śpiewała jeszcze w młodości. Pani Janina ma doskonałą pamięć, ze smutkiem wspominała czas wojny.

Najwięcej radości i wspomnień związanych jest z rodziną gdyż wychowała 8 dzieci, 4 córki i 4 synów, doczekała się 34 wnuków, 24 prawnuki, 4 praprawnuków.

Rodzina zadbała o wyjątkowy album „Janina Góral – Rodzina największy skarb”, w którym są fotografie całej rodziny a wszystko opatrzone pięknymi słowami:

„Kochana Mamo, Babciu, Prababciu, Praprababciu! Z okazji Twojego Jubileuszu 100-rodzin.

Dziękujemy Ci za miłość, którą w nas zaszczepiłaś, za radość, za Twój cudowny uśmiech, za dobro, za kapcie którymi nas obdarowujesz, za mądrość, za szacunek, za każdy dzień, za to że po prostu jesteś … Życzymy Ci wiele zdrowia, sił wypoczynku radości, ale też nowych cudownych przeżyć w gronie najbliższych oraz Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia.

Do życzeń dołączyli się także Burmistrz Augustyn Ormanty, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda, radny Robert Rudecki, sołtys Przytkowic Kazimierz Targosz

List gratulacyjny i życzenia przesłał również Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Pani Janinie na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, uśmiechu na twarzy i zadowolenia z życia.

mat. prasowy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x