fot. Pomagam.pl

Zbiórka na pogorzelców z Sułkowic

W dniu 16 lutego 2024 r. wybuchł pożar, który strawił znaczną część domu Oksany i jej rodziny. Ich dom, położony w Sułkowicach koło Andrychowa, płonął tego dnia dwa razy i wymagał zaangażowania wielu zastępów Straży Pożarnej. O tym, czy będzie możliwe jego ponowne zamieszkanie zdecydują dopiero eksperci budowlani.

 

Oksana wraz z mężem Igorem i dziećmi – Jarynką i Maksymem –przyjechali do Polski 9 lat temu. Pochodzi z Ukrainy i ma polskich przodków. Obecnie cała jej rodzina ma polskie obywatelstwo, a dzieciaki uczą się w polskich szkołach. Oksana jest znana w okolicy, gdyż długo pracowała w OPS Andrychów jako opiekunka, wkładając w swoją pracę mnóstwo serca i zaangażowania. Jej podopieczni doceniali jej profesjonalizm, ale przede wszystkim ciepło, dobroć i pogodę ducha. Obecnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracując w szpitalu w Wadowicach.

Oksana wspólnie z mężem Igorem zaczynali swoje życie w Polsce od przysłowiowej łyżki. Kupili skromny budynek położony przy ul. Wspólnej w Sułkowicach (a w zasadzie jego część) do generalnego remontu. Potrafili go zamienić w przytulny dom wyłącznie własnym wysiłkiem. Zresztą, wszystko co mieli osiągnęli tylko własną pracą. Wieczne oszczędzanie i wyrzeczenia pozwoliły na wyremontowanie wiekowego już budynku. Oksana i Igor nigdy nikogo o nic nie prosili, nie wyciągali też rąk po pomoc i niczego nie oczekiwali. 

Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, cała rodzina była mocno zaangażowana w pomoc dla uchodźców. W małym domku udało się im pomieścić dodatkowe 9 osób i podzielić się z nimi tym wszystkim co mieli, a przecież nie było tego dużo.

Przychodzi jednak w życiu taki czas, kiedy człowiekowi jest naprawdę trudno się podnieść. W jednej chwili ogień strawił większość dorobku życia. Rodzina Oksany, która przez te wszystkie lata pokazała, że potrafi pomagać innym i nigdy tej pomocy nikomu nie odmówiła, dzisiaj sama tej pomocy potrzebuje. Warto pomagać ludziom, którzy nie szczędzili swojego wsparcia innym. Dlatego też zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca o pomoc finansową.

 Nie pozostańmy obojętni wobec krzywdy innych. 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x