Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę autobusu w Kalwarii Zebrzydowskiej

Policjanci wadowickiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zawodowo trudnią się przewozem osób. Mężczyźni przewozili osoby będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci wadowickiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zawodowo  trudnią się przewozem osób. Mężczyźni przewozili osoby będąc w stanie po użyciu alkoholu.

2 lipca 2018 roku policjanci wadowickiej drogówki w Andrychowie na ulicy Daszyńskiego podczas prowadzonych działań zatrzymali osobową taksówkę. Kierujący przewoził  w samochodzie klientów. Po badaniu na stan trzeźwości okazało się, że jest po użyciu alkoholu 0,21 mg/l.

Kilka dni później 6 lipca 2018 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali autokar wycieczkowy, w którym były przewożone osoby. 50-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego przewoził pasażerów w stanie po użyciu alkoholu. Wynik 0,24 mg/l nie pozwolił mu na kontynuowanie dalszej podróży co znacznie zmieniło plany podróżującej z nim wycieczki.

Mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu art. 87§1 Kodeksu Wykroczeń, grozi im kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych, ponadto zakaz prowadzenia pojazdów.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x