Zapraszamy na Wernisaż wystawy „Egzotycznie”

7 października w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się otwarcie dorocznej wystawy malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

Wystawa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej pt. „Egzotycznie” jest wynikiem refleksji dotyczących tego czym dla współczesnego człowieka jest egzotyczność: w przyrodzie, architekturze, ubiorze, zachowaniu. Co nas dzisiaj szokuje, a co już dawno spowszedniało? Jaki jest nasz stosunek do tego co obce, dziwne, zaskakujące, niecodzienne… Powstałe obrazy są – w zamyśle ich twórców – zachwytem nad różnorodnością naszej planety, różnorodnością kultury jej mieszkańców, zwyczajów, przyrody.

Prezentowana wystawa była wcześniej pokazywana w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie oraz w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, w ramach wystaw tematycznych, organizowanych z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Stowarzyszenia.

Swoją twórczość zaprezentują:
° Maria Baster-Grząślewicz
° Janina Gądek
° Halina Gołębiowska-Kęsek
° Ewa Kapturska
° Maria Mircea
° Jadwiga Poradowska-Musiał
° Danuta Siedlecka-Sułek
° Krystyna Siedlecka-Szwarnóg
° Ilona Słuszkiewicz-Piniakowska
° Grażyna Sobierajska
° Maria Sularz
° Małgorzata Zawadzka
Wystawa czynna będzie do 31.11.2022 r. w godzinach pracy CKSiT.

Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Krakowskiej działa od 1981 roku, skupiając ludzi różnych profesji, dla których sztuka jest ważną potrzebą życia. W 2016 roku za swoją bogatą działalność na rzecz kultury SPZK zostało uhonorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką Honoris Gratia. Wielu spośród członków Stowarzyszenia dopracowało się własnego stylu wypowiedzi artystycznej a ich prace prezentowane były na licznych wystawach malarskich i festiwalach sztuki o zasięgu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.
Więcej o Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Krakowskiej można dowiedzieć się na stronie internetowej www.spnzk.blogspot.com

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x