Zapraszamy na letni koncert Vivaldi-Bach w zaciszu miejskiego ogrodu

W najbliższą sobotę (16 lipca) o godz. 20.00 w malowniczym zaułku Kaflarni (al. Matki Bożej Fatimskiej 66) zabrzmią najpiękniejsze kompozycje instrumentalne Antonio Vivaldiego oraz Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu zespołu VADOVIAmente MUSICAndo. Do udziału w bezpłatnym wydarzeniu zapraszają organizatorzy: Wadowickie Centrum Kultury i Kaflarnia.

Zespół VADOVIAmente MUSICAndo znany jest w Wadowicach między innymi  z cyklu „Spotkania z muzyką dawną” oraz z ubiegłorocznego koncertu VIVA (ldi) THE BEATLES w Kaflarni.  Grupę tworzą zaprzyjaźnieni muzycy, współpracujący  z renomowanymi  orkiestrami  (m. in. Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Capellą Cracoviensis, Teatrem  Bellini Catania). W zespole wystepują: Kinga Bocheńska-Szostak (skrzypce), Sandra Hejnowska (skrzypce), Barbara Szpakiewicz (skrzypce), Artur Łuczak (altówka), Joanna Pawlik (wiolonczela), Wojciech Bugajski (kontrabas),  Magdalena Chmielowska-Malec (klawesyn oraz inicjator projektu).

Planowany koncert jest częścią projektu „RetroKultura” realizowanego od maja dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Przez dwa miesiące trwania projektu odbyło się sześć spotkań warsztatowych, których efekty można zobaczyć na stronie internetowej WCK i funpagu Muzeum Miejskiego. Na trzydniowych warsztatach artystycznej kreacji uczestniczki pod okiem projektantki i makijażystki Beaty Bojdy przygotowały się do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej poprowadzonej przez Izę Faber. W efekcie powstała kolekcja niezwykłych fotografii artystycznych stylizowanych na okres międzywojenny. Ponadto w Kaflarni odbyły się warsztaty ceramiczne nawiązujące do historii miejsca. Pod koniec wakacji (27 sierpnia planowany jest spacer „Tajemnice Doliny Skawy” a w jesieni kolejne warsztaty i wystawa.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x