Zakończono remont nawierzchni boiska przy szkole podstawowej w Leńczach

Przy Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach zakończył się remont boiska, który polegał na wykonaniu nawierzchni pouliretanowej o wymiarach 20×40 m.

Przy Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach zakończył się remont boiska, który polegał na wykonaniu nawierzchni pouliretanowej o wymiarach 20×40 m.

Boisko zostało wyposażone w bramki do piłki ręcznej i nożnej, zestaw do siatkówki, zestaw do koszykówki, a od strony drogi gminnej zostało wymienione na całej długości ogrodzenie na piłkochwyty.

Całość prac wyniosła 412 tys zł.  Na realizację zadania Gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50% wartości zadania, którą otrzymała w listopadzie 2018 roku. Dotacja  z Ministerstwa w kwocie 2 mln 130 tys. zł z przeznaczona została na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym, boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach, a także przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i przy Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach.

Jako ciekawostkę można wspomnieć, iż w czerwcu szkoła będzie obchodzić 145 lecie istnienia i jest jedną z najstarszych tego typu jednostek w regionie. Początki  szkoły w Leńczach, jako instytucji, według zachowanej Kroniki szkolnej, wskazują na  czerwiec roku 1875. Wówczas orzeczeniem Wysokiej C.iK Rady Szkolnej Krajowej zorganizowano tutejszą szkołę  i 1 września weszła ona w życie jako szkoła etatowa.

fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x