praca Matyldy Rabiega studentki I roku Konserwacji

Wystawa prac studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac studentów kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Otwarcie wystawy odbędzie się 12 maja 2023 r. (pt) o 17:00 w Stary Kinie. Prezentowane na wystawie prace powstały w czasie ubiegłorocznego pleneru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystawa będzie otwarta do 30 maja.

A to jak zaprasza na wystawę organizator plenerów dr hab. Jacek Gramtyka:

Na wystawie tej zostaną zaprezentowane obrazy powstałe w czasie zeszłorocznego pleneru, który miał miejsce w Kalwarii, prace wykonane w czasie obecnego roku akademickiego w pracowniach przeze mnie prowadzonych, oraz prace archiwalne. Postanowiłem pokazać oprócz tytułowych obrazów plenerowych także te inne tak by ekspozycja była bardziej ciekawa i by w szerszym stopniu prezentowała różne zagadnienia plastyczne jakie są przedmiotem studiów.
 
Serdecznie Wszystkich Państwa zapraszam.
Jacek Gramatyka
 
Na zdjęciu głównym praca Matyldy Rabiega studentki I roku Konserwacji

dr hab. Jacek Gramatyka

Urodzony w Poznaniu, studia w zakresie malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego i doc. Barbary Steyer. Dyplom w pracowni doc. Barbary Steyer w1982roku. Od 1983 roku, pracownik dydaktyczny na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Prowadzi zajęcia dla studentów konserwacji malarstwa w dziedzinie rysunku i malarstwa dawnego i współczesnego.

Od 1998 roku zatrudniony w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w Pracowni Propedeutyki Konserwacji Malarstwa i Obiektów Sztuki Współczesnej, prowadzonej przez prof. Iwonę Szmelter.

Od 2004 roku prowadzi Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych na ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.

Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe.

 
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x