Wielkie serce mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska

Dzięki wielkiemu sercu, ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców w ostatnim tygodniu do najbardziej potrzebujących uchodźców – obywateli Ukrainy trafiła niezbędna pomoc.

Po pierwszym tygodniu możemy podsumować działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy:

– Zbiórka darów – prowadzona była we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, Centrum Kultury Sportu i Turystki a także w szkołach i poszczególnych sklepach. Zebrane dary trafiły do Gminnego Magazynu, z którego będzie dystrybuowana pomoc i trafi do poszczególnych osób potrzebujących wsparcia.

– 278 uchodźców – na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska przebywa już 278 uchodźców – obywateli Ukrainy (w większości są to kobiety z dziećmi). Mieszkańcy z terenu całej gminy zaoferowali pomoc i przyjęli pod swój dach 128 uchodźców. W Domu Pielgrzyma na terenie Sanktuarium Kalwaryjskiego stworzono – 150 miejsc noclegowych. Urząd Miasta stworzył bazę osób i instytucji, które oferują miejsca pobytu dla uchodźców, dzięki stworzeniu takiej bazy pomoc trafia do najbardziej potrzebujących – nadal prosimy o informowanie pod nr tel. 451-012-840 o chęci goszczenia uchodźców.

– Pomoc dzieciom i młodzieży – Centrum Kultury Sportu i Turystki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało i zorganizowało zajęcia dla dzieci (plastyczne, ruchowe, taneczne, ceramiczne, seanse kinowe) w Starym Kinie, z którego skorzystało już 80 dzieci i młodzieży.

 

Samorząd Kalwaryjski, z Burmistrzem Miasta na czele pragną podziękować za dotychczasową bezinteresowną pomoc wszystkim mieszkańcom angażującym się w pomoc dla uchodźców – obywateli Ukrainy, którzy zapewnili dach nad głową potrzebującym i przekazali swoje dary.

W sposób szczególny dziękujemy druhom ze wszystkich jednostek OSP zaangażowanym w zbiórkę darów, pracownikom CKSiT i Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, szkołom zaangażowanym w pomoc, a najmocniej grupie wolontariuszy skupionej wokół samorządowca Marcina.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x