„Weekend seniora z kulturą” w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”, który odbędzie od 2 do 3 października br. Na wszystkie osoby powyżej 60. roku życia czekają bezpłatne wejściówki do Muzeum oraz projekcja filmu „Światło między oceanami”.

Kampania „60+ Kultura” to inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowana do seniorów powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Akcja ma zachęcić seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach włączyło się w tegoroczną edycję akcji.

W ramach kampanii, 2 i 3 października br. w kasie biletowej Muzeum dostępne będą darmowe bilety na zwiedzanie wystawy stałej Muzeum dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Liczba biletów ograniczona.

Skorzystanie z bezpłatnej oferty możliwe będzie za okazaniem dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego wiek uczestnika kampanii.

Dodatkowo, w sobotę, 2 października o godz. 17.00 w sali teatralnej Muzeum odbędzie się projekcja filmu „Światło między oceanami”. Bezpłatne bilety do odbioru dostępne będą w kasie Muzeum od środy, 29 września.

„Światło między ocenami” to film opowiadający historię bohatera wojennego Toma Sherbourne’a, który przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x