Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Kalwarii

W dniach 29-30 maja 2021 r. w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej Najpiękniejszy z synów ludzkich. W wydarzeniu wzięło udział sześćdziesiąt osób, które stworzyły chór pod batutą Piotra Pałki i Pawła Bębenka.

W dniach 29-30 maja 2021 r. w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej Najpiękniejszy z synów ludzkich. W wydarzeniu wzięło udział sześćdziesiąt osób, które stworzyły chór pod batutą Piotra Pałki i Pawła Bębenka.

Uczestnicy i prowadzący przygotowali śpiew na Eucharystię, która była punktem kulminacyjnym warsztatów. Kalwaryjska bazylika napełniona modlitwą obecnych pielgrzymów stała się po raz kolejny miejscem uwielbienia Boga.

Tematyka warsztatów była skupiona wokół piękna, którego źródłem jest Bóg. Specyfika miejsca pozwoliła dotknąć uczestnikom wielkich tajemnic wiary, które tutaj opowiedziano w pięknie architektury, krajobrazu i harmonii śpiewu. Organizatorem warsztatów było Sanktuarium Pasyjno – Maryjne przy wsparciu Sekretariatu Dzieł Bernardyńskich Opus Bonum.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM
Biuro Prasowe Sanktuarium

 
 
 
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x