W Przytkowicach gościły najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Małopolski

W sobotę  26 marca 2022 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Przytkowicach odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju udział wzięło 138 członków w grupie indywidualnej i 27 drużyn MDP. W klasyfikacji generalnej wysokie miejsca zajęły dziewczęce drużyny MDP z gminy Kalwaria Zebrzydowska – 2 miejsce MDP OSP Brody i 3 miejsce MDP OSP Przytkowice. Także indywidualnie przedstawcie MDP OSP Przytkowice w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły 3 miejsce.

W turnieju wystartowało aż 138 zawodników z 27 drużyn (73 dziewcząt oraz 65 chłopców w 13 drużynach dziewczęcych i 14 chłopięcych). Drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom. Dla niektórych tak, jak MDP z Przytkowic, był to także sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa na Słowenię. Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 x 8 m i polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej (które to zadanie stwarzało najwięcej trudności).

Partnerem głównym zawodów był: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wyniki zawodów:

Grupa „Chłopcy MDP” – indywidualnie

 1. Tomasz Łudzień – Pałecznica – 24,8 pkt.
 2. Marcin Truchan – Dzianisz Górny – 25,04 pkt.
 3. Kacper Monica – Przytkowice – 25,14 pkt.

Grupa „Dziewczyny MDP” – indywidualnie

 1. Alicja Truchan – Dzianisz Górny – 25,39 pkt.
 2. Patrycja Szeliga – Jordanów – 25,79 pkt.
 3. Amelia Balcer – Przytkowice – 26,17 pkt.

Grupa „Chłopcy MDP” – drużynowo

 1. Jordanów – 104,46 pkt.
 2. Pałecznica – 111,31 pkt.
 3. Dzianisz Górny – 112,67 pkt.
 4. Przytkowice – 114,45 pkt.
 5. Brody – 115,81 pkt.
 6. Spytkowice – 116,84 pkt.
 7. Podrzecze – 118,09 pkt.

Grupa „Dziewczyny MDP” – indywidualnie

 1. Gródek n/Dunajcem – 110,92 pkt.
 2. Brody- 115,20 pkt.
 3. Przytkowice – 117,23 pkt.
 4. Pałecznica – 117,49pkt.
 5. Dzianisz Górny – 122,46 pkt.
 6. Stróżna – 127,81 pkt.

 

Wśród zaproszonych gości byli: Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP Dh Władysław Kucharski, Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP Dh Adam Domagała, Członkowie Wojewódzkiej komisji do spraw młodzieży: druh Antoni Kwarciak, druh Zbigniew Gomułka, druh Marek Fraczek, druh Łukasz Giemza, druh Andrzej Gwiazdonik. Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach starszy brygadier Paweł Kwarciak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Mariusz Łcaciak, Burmistrz miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, Dyrektor Zespołu Szkol podstawowych nr 3 w Przytkowicach Pani Urszula Wilczyńska. Dyrektor Zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Łukasz Lach.

Były to pierwsze tego typu zawody halowe w Małopolsce. Dużo słów podziękowania należy złożyć przede wszystkim strażakom z OSP Przytkowice, którzy przygotowali i nadzorowali zawody, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 Przytkowicach za kilkudniowe udostępnienie hali, a także Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu za okazaną pomoc, który był także po części gospodarzem tych zawodów.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x